| Madytzzzzuuuuuu a întrebat:

Fundita... care sunt cele mai bune cometice? de la ce firma? dar sa nu fie asa scumpe...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista "cele mai bune cosmetice". Depinde la ce fel de cosmetice te referi, daca e vorba de machiaj sau de produse de ingrijire. In orice caz, nu exista un produs care este universal cel mai bun pentru toata lumea, trebuie sa gasesti ceva care este perfect pentru tine.
Depinde de bugetul tau ce inseamna scumpe, dar tine cont ca daca produsul e mai scump e posibil sa aiba ingrediente mai bune si sa lucreze mai bine, in special cand e vorba de produse de ingrijire. Nu compari o crema Avon de 30 lei cu o crema La Prairie de 200 euro.
Mergi in magazine si vorbeste cu fetele de acolo, macar sa iti dai seama ce ai nevoie pentru tenul tau.
Din experienta mea, firmele foarte ieftine cum sunt Avon si Oriflame, iti vor prii daca nu ai mari pretentii sau probleme cu tenul. Altfel pentru machiaje mergi pe Revlon si ca produse de ingrijire mergi pe dermatocosmeticele din farmacii, mai ales ca fetele de acolo sunt special pregatite si te pot ajuta mai bine.

5 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna cele mai bune cosmetica sunt cele de la farmec.Benzi depilatoare(foloseste mama si e multumita), balsam de dupa depilat, crema de fata si multe altele.Scuze decat pe astea le tin minte.Si sa stii ca nu sunt deloc scumpe. Sper ca te-am ajutatbig grin

| Sorinna a răspuns:

Avon, Oriflame, dar sunt cam scumpe... Ruby Rose este o firma foarte buna de cosmetice, in special fardurile si pudra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AVON-au preturi foarte bune pentru ca si calitatea este extraordinaraa!happy

| madda9588 a răspuns:

Incearca-le pe cele de la Avon. Sunt foarte bune si au preturi destul de accesibile.Plus ca e foarte comod...winking

| aLLii a răspuns:

Avon
Infinity
Oriflame
Si nu`s scumpewinking
Eo folosesc de la firmele astea de peste 2 ani happy
Sper
Ca ti.am fost de ajutorr.
Fundissaa?big grin