| anonim_4396 a întrebat:

Fundita! Ce benzi imi recomandati pentru epilat inghinal acasa? Si ce crema sa ma dau dupa.

2 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Pff nu asculta orice sfat.sunt cosmeticiana si recomand sa nu incerci chestii de genu acasa pe o zona atat de sensibila..pt zona inghinala este ceara speciala incalzita in decantor special. apoi creme si balsamuri pentru a nu se irita pielea.nu orice creme.benzile din comert nu sunt bune deloc mai ales pe zonele unde firul de par poate este mai diferit..si nu se ia.

| afrancii a răspuns:

Hei, benzi de la veet, si dupa foloseste o lotiune de corp, sau crema. eu folosesc de la avon. dar nu conteaza neaparat ..si dupa epilat sa nu te dai cu ulei de corp pe picioare pentru cca te vei irita.