| pisicutza12 a întrebat:

Heeeyyy! Cum as putea sa scap si eu mai repede de cosuri si sa nu mi le mai scarmanesc? laughing Ma puteti ajuta va rooog:O3!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la medicul de familie, iti prescrie o reteta de crema care ti-o prepara farmacistul. la mine a functionat, produsele din comert nu.

| OnuOnulică a răspuns:

1) Rade coaja de portocala, stoarce cosul foarte putin iar apoi freaca-te pe zona cu probleme cu coaja.
2) Incearca cu aspirina, ceva care majoritatea o au in frigider sau ma rog. Aceasta usuca cosurile, pisezi cateva pastile adaugi putina apa pana se va face o pasta si o aplici pe cos.
3)Foloseste sapunul dove in fiecare dimineata ti-l recomand! Sau mai poti sa te speli cu malai cum a spus si Alesssya poti sa pui intr-un vas mai mare apa fierbinte cu ceai de musetel si stai cu un prosop pe cap timp de 15 minute o data la 2 zile.
4)Usturoiul
Datorita proprietatilor sale antiseptice, usturoiul este folosit de foarte mult timp in tratarea acneei. Astfel, pentru uz extern specialistii recomanda pacientilor cu probleme sa se frece cu usturoi crud pe zonele afectate de acnee, deoarece ajuta la curatarea pielii de cosuri, pete si furunculi.
Pentru uz intern, specialistii recomanda consumarea a 3 catei de usturoi pe zi, timp de o luna. Aceasta cura purifica sistemul sanguin si curata acneea.
5)Lamaie: taie o lamaie in doua si aplica sucul pe pielea traumatizata. Asteapta 20-30 de minute, timp in care acesta se va usca, apoi clateste.

| MetalHead04 a răspuns:

Spirtul,e foarte bun, la mine nu mergea aproape nimic, pana am inceput cu spirtul si s-au uscat toate si fata mea e curata :3

| ElleElenaElle a răspuns:

Cu un baton pentru cosuri de la Avon.Este foarte bun.