| Sahara1900 a întrebat:

Heei, am o intrebare, cu ce se coloreaza parul mai bine : hartie creponata, spuma sau gel? Mentionez ca am parul inchis, saten inchis

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu vopsea pe baza de rodamina.

| oidee a răspuns (pentru Bula):

Esti biochimist?

| Bula a răspuns (pentru oidee):

Nu.

| Bondarel99 a răspuns:

Pe saten inchis ma indoiesc ca se va vedea ceva. Eu ma facusem mai demult cu plicurile acelea (Trendy parca se numeau, alea care sunt cate 2 lipite intre ele, nu au nici amoniac nici oxidant, nu fac niciun rau parului, chiar recomand) si se vedeau ceva reflexii (roscat am folosit) dar cum am spus, pe saten inchis nu o sa obtii o culoare prea aprinsa.

| CiolteAna9 a răspuns:

Buna! Si eu am parul exact ca al tau, am reusit sa schimb culoarea lui cu vopsele profesionale si oxidant si abia in timp s-au vazut rezultatele dorite. Vara asta m-am hotarat sa fac un decapaj totusi.

| corina2333 a răspuns:

Eu am încercat cu albastru de metil.Am părul exact ca al tău, dar eu nu am pus soluția în apă, ci direct pe păr. Ține la vreo 2 spălări, iar la a treia spălare o să ai părul de un verzui ciudățel.Eu îl aplic direct pe păr (cu mănuși)și după mă clătesc. Ai grijă că pătează!