| Anonima9182anonima9182 a întrebat:

Heei
Cum pot scapa de cosutile de pe umeri?

2 răspunsuri:
| Yurra a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa treci pe la dermatolog, iti recomanda el ceva creme si un regim alimentar adecvat!

| gabitza9497 a răspuns:

Ai mai multe variante ori cu tictura(pui direct pe cosuri si se usuca, la mine a mers), bicarbonat de sodiu pentru coșuri(Amesteca o lingurita de bicarbonat de sodiu cu putina apa, pana obtii o pastă. Aplic-o pe fata, freaca usor pielea, si apoi las-o sa actioneze cateva minute.), otet(Amesteca o parte de otet de mere cu 3 parti de apa si aplica masca pe fata cu un tampon de bumbac. Las-o sa actioneze 3 minute, apoi spala pielea cu apa rece. Otetul nu se aplica pe cosuri infectate sau rani deschise.) sau mai incearca masca cu argila(Se amesteca pulbere de argila cu apa plata, suc de fructe sau suc de rosii si se aplica pe cosuri zilnic, timp de o săptămâna.), masca cu miere si aspirina(Se piseaza 2-3 aspirine netamponate, inmuiate putin în apa, si se amesteca apoi cu o jumatate de lingurita de miere. Se freaca pielea cu pasta obtinuta, pentru exfoliere, apoi se lasa 10 minute pe fata. La final se spala fata cu apa calda).Eu pe toate le-am folosit si au mers, dar eu avand un ten mai sensibil foloseam de 2-3 ori pe saptamana tictura, dupa in cealalta saptamana bicarbonat de sodiu si tot asa...