| Ariamnaa a întrebat:

Heey! Cam de la ce varsta credeti ca este ok sa îți pui pirce in ureche? Eu am 13 ani si mi-as dori sa îmi pun cam pe la 15 ani e ok?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e ok la nici o vârstă.

| gabicoo a răspuns:

Mai bine puneți belciug în nas! Va fi la modă cât de curând! Așa vei fura startul!

| Genevaaa a răspuns (pentru gabicoo):

Este deja

| gabicoo a răspuns (pentru Genevaaa):

A! Nu știam!winking
Atunci am altă variantă: crotaliu în urechea dreaptă și clopot de jumătate de kil la gât! Să nu-mi spui că și asta "Este" deja!
laughing

| Genevaaa a răspuns (pentru gabicoo):

laughing

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Unii au lansat demult moda asta, uite aici : https://i1.wp.com/roncea.ro/wp-content/uploads/2010/03/tigani.jpg

ps: poze nu e urcata de mine nici denumirea nu-mi partine, asa ca cei care se simt lezati de termenul tigan il pot inlocui cu acela de rrom sau in contextul acestei poze cu cocalar

| Lukasssz a răspuns:

16-17 ani, e ok.

| Nirvanaaa a răspuns:

După 18.

| Anuket a răspuns:

De la 18 ani.

| nukeyly a răspuns:

Asteapta pana la 20 sau 40 ani, sa-ti creasca mintea, sa vezi limpede ce faci sau ce ai vrut sa faci la 13 ani.
O sa vezi, trece repede, imediat esti la 73 si nu sti unde a trecut atata timp.

Eu ma tot gandesc la persoanele ce-si pun silicoane? in buze, eu ma gandesc sa-mi pun in calcaie, sa am calcaie expresive(WTF), si cand calc sa simt telescoape ca adidasiii cu pernite de aer,
dar asteapt sa-mi creasca mintea pentru decizia corecta.

Plus ca un pirce in ureche o sa-ti afecteze direct cat traiesti, de ex pierzi din aerodimica, consumi mai multa energie la deplasare, si o sa mori mai repede cu ceva, dar se poate si calcula daca esti hotarata.

Sau poate iei ceva nano virus de la interventie si-ti complici viata inutil nu ca nu s-a complicat destul de la covrig-virusu-asta.

| Genevaaa a răspuns:

Este ok si la 14

Răspuns utilizator avertizat
| nevermatch a răspuns:

| random1620 a răspuns:

Colegii mei de la liceu isi fac gauri in urechi cand vor (au gen 15 sau 16). Deci daca eu zic ca eu ok cand ajungi la liceu, daca tie iti plac

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Poți sa îți faci de la 14 ani, după ce ai buletin, dar trebuie sa vii cu un părinte.
de la 18 ani in sus poți sa te duci când și cu cine vrei tu

| faranume2408 a răspuns:

Poți să îți pui și de la 14-15 ani doar sa fie de acord părinții :*