| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei, am o intrebare pentru fete.
Voi ati incercat vreodata sa va radeti parul facial? Daca da, ati avut ceva efecte adverse?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, fetele nu au par facial si nu au motive sa se rada pe fata. Ma refer la cele sanatoase, nu cele cu probleme hormonale serioase.

Daca tu ai par pe fata, te sfatuiesc sa te adresezi unui medic endocrinolog, care ti-ar putea un tratament ajutător sa-ti revii, fiindca acesta afectiune numita hirsutism (cresterea parului pe fata), se datoaraza unor dereglari hormonale majore.
In articolele de mai jos este explicat pe indelete cauzele, tratamentele si procedurile de indepartarea ale parului de pe fata.

https://www.csid.ro/......t-4350486/

https://sanoteca.md/......ica-acesta

| Saiko93 a răspuns:

Daca ai probleme de alta natura at. se poate spune laughing mergi la somn mai bine. Striga scoala rolling on the floor copilo

| Monst a răspuns:

Da am facut-o si o fac in continuare si creste la fel ca la barbati daca te razi cu lama sau folosesti benzi cu ceara. Dupa ce te razi daca lasi asa fata se inroseste si este indicat sa te speli cu apa rece si sa nu dai cu spuma de ras fiindca o sa te iriti.Firul de par dupa ce te razi o sa creasca gros si o sa fie greu de indepartat.

| 111dimineata a răspuns:

Sa nu faci asta pentru. Ca firul de par o sa fie ca cel de bărbat! Te sfătuiesc să ti iei un niște produse pentru a decora părul facial. Atunci când comanzi sa scrie ca e pentru par faciala nu pentru par din cap.baftă!