| BadAngel3 a întrebat:

Hei, am o verisoara care are 13 ani si vrea sa isi rada mustata. Problema este ca nu stie daca ar trebui de la varsta asta sau trebuie sa mai astepte. Mustata este foarte vizibila, deci nu radeti, ca nu stie ce sa faca laughing))) fiind vorba ca e fata, e urat...deci, ce parere aveti?

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu si-o rada! Se poate scoate cu ceara sau cu laser.

| stejara2 a răspuns:

Cel mai bine este sa o epileze undeva la un cabinet de specialitate, rasa va creste mai deasa si va trebui in fiecare zi sa se,, barbereasca> si nu cred ca vrea, nu e de ras, plus, ar fi inidcat un control la endrocrinologie, i se vor administra niste medicamente, doar daca va hotara medicul, care sa o ajute sa stopeze pilorizitatea
Succes!

| T0T a răspuns:

Nu știu câtor băieți le crește mustața la 13 ani, eu unul nu aveam pe atunci deci mi se pare cam ciudat. Oricum după ce își va rade mustața se va vedea o urmă care tot nu o să fie extrem de frumoasă, asta dacă ai ochi buni. Oricum asta îmi amintește de vorba aia: "Idealul meu în viață e femeia cu mustață". Nu prea e normal.

| KamaSutra a răspuns:

Dacă e vizibilă, de ce nu?
dar nu cu lama de ras, ori cu ceară la salon sau acasă, ori cu crema depilatoare

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Eu zic sa si-o ia cu benzi de ceara pentru mustata. E destul de mare, de ce nu si-ar lua-o? Eu mi-o iau de la 11-12 ani. Nu poate sta asa daca e vizibila.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Contrar celorlalti, poate sa o rada cu lama.Nu exista dovezi stiintifice care sa ateste faptul ca lama indeseste parul!
Exista un studiu pe aceasta tema care dovedeste ca toata chestia cu lama e o minciuna.Invit pe cineva sa imi demonstreze stiintifc cum indeseste parul.

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

E ca și cum ai tăia 3 copaci și ar crește 5 în locul lor laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Vino cu dovezi ma, nu cu vorbe.

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Era de partea ta, geniuss.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing tu esti un geniu neinteles ma laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, e ok să o facă. spune-i să folosească cremă depilatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-o sa-i ramana urma ca si cum si-ar lua mustata.
exact ca la barbati -_-

| CristinaSNC a răspuns:

Sa nu o rada cu un big! Spune-i sa se duca la salon sa ii ia mustata cu ceara.

| iSwag a răspuns:

Idealul meu in viata este fata cu mustata :*.
Sa si-o rada.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Este domnisoara de acum nu mai este o fetita de gradinita care o tine de mana educatoarea ca sa se duca la olita

Nu conteaza la ce varsta iti razi mustata