| magda_stanescu a întrebat:

Hei!
Am ochii foarte sensibili si imediat incep sa lacrimez cand vreau sa folosesc eyelinerul. Nu stiu cum sa fac, aveti vreun sfat pentru mine pentru a evita lacrimarea ochilor?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Esti alergica la un ingredient. Schimba-l cu alta firma di vezi daca patesti la fel. Daca da, poti face contur si cu machiaj: o pensula subtire inmuiata in putina apa si in culoarea neagra de pe paleta.

| RaAlexandra a răspuns:

Cu siguranta ai o alergie la vreun ingredient din compozitia eyelinerului, de aceea ochii se manifesta asa. Incearca o alta varianta care sa nu contina alergeni