| KevinAle a întrebat:

Hei, am si eu o intrebare.
Am inceput să imi pierd volumul părului..si nu mi-am schimbat samponul sau balsamul.
Țin sa precizez ca am inceput sa folosesc placa de păr, oare din cauza ei am inceput sa imi pierd volumul?
A inceput sa imi si cadă puțin din el.
Mi-as dori sfaturi.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cum doamne iarta-ma sa chelesti de la placa? Voi ganditi inainte sa scrieti aici?
Eu folosesc placa de vreo 8 ani cel putin o data pe saptamana. Am folosit-o si pe par natural si pe par decolorat/vopsit. Intr-adevar mai cade parul in timp ce il indrepti (cateva fire se rup pentru ca placa subtiaza parul si cateva fire sunt pur si simplu smulse daca tragi prea tare sau daca ele oricum stateau sa cada). E normal sa se intample asta.
Si e normal sa se mai reduca din volum pentru ca asa cum am spus, placa subtiaza un pic parul.
Eu tocmai ca sa reduc din efectele placii asupra parului meu, imi fac masti cu uleiuri saptamanal, amestec putin ulei de masline, de cocos, de ricin, putina miere, aplic pe par si las asa minim 3 ore dupa care il spal cu sampon, aplic o masca din comert pe care o las 10 minute si apoi ma clatesc. Asa parul meu nu se rupe si pare sanatos.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

| Celcestietot a răspuns:

De la placa de păr este. Nu o mai folosi! Cunosc pe cineva care a cam chelit de la placa de păr.

| Redhead6 a răspuns:

Este destul de probabil sa fie de la placa. Iti recomand sa folosesti un spray de protectie inainte sa o folosesti.

| Ana3553783 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si nu este neaparat de la placa de par poate fi de la faptul ca poate esti mai stresata. Oricum Iti recomand pentru volum masca de par se la syoss salonplex. Pe mine chiar m-a ajutat si acum am un par mult mai bogat?

| KevinAle explică (pentru Ana3553783):

Am părul scurt, si ma spăl foarte des pe păr, odata la doua zile, cateodata chiar zilnic