| aceafata01 a întrebat:

Hei. Am vazut ca toata lumea se vopseste in vacanta aceasta si faza e ca as vrea si eu sa ma vopsesc dar am parul saten inchis. Exista vreo metoda prin care l-as putea vopsi cu albastru de metil sau violet de gentiana sau trebuie sa ma decolorez neaparat intai? Intreb pentru ca incepe scoala si nu as vrea sa ma decolorez...

2 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

M-am vopsit si eu cu violet de gentiana si am aceeasi culoare de par si sa stii ca iese surprinzător de bine dar se duce repede si pătează tot(haine, piele etc)

| Spartacus12345 a răspuns:

Nu stiu cat de tare s-ar vedea albastrul sau violetul daca ai parul asa de inchis. Incearca sa folosesti mai intai sampon nuantator(stiu sigur ca e si pe albastru) si daca nu iese inseamna ca trebuie sa te decolorezi...
Sper ca te-am ajutat! Bafta!