| alissa6 a întrebat:

Hei! As dori si eu o recomandare de un sampon bun.Am scalpul foarte iritat, cu coji si ma mananca foarte tare la numai dupa o zi de la spalare.Am incercat zeci de sampoane pana in momentul de fata(profesionale,naturiste, din supermarket) si tratamente si nimic nu merge.Idei?

7 răspunsuri:
| Sixty28 a răspuns:

Fa-ti măști cu miere si apoi folosește șampon de urzici!kiss

| wick1337 a răspuns:

Incearca cu oțet, ar trebui sa scapi de coji.
uite un site unde gasesti mai multe informatii despre slaparea cu otet: https://www.eva.ro/......85545.html

| Sixty28 a răspuns:

Masca cu miere si apoi sa te speli cu șampon de urzici, șamponul il gasesti la farmacie, daca problema persista consulta un medic dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dermatolog

| anonimg a răspuns:

Uită-te peste întrebările frecvente de aici:
https://www.headandshoulders.ro/ro-ro/despre/faq
Stresul și mătreața sunt într-o strânsă legătură. Dacă scapi de stres vei scăpa și de mătreață. Iar dacă stresul te ajută cu ceva, păstrează-l; dar dacă nu te ajută, atunci îndepărtează-l din viața ta.
Apoi spălă-te cu șampon head &shoulders de două ori la aceeași spălare.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai o dermatita seborica, de aceea scalpul este iritat si are coji.
Recomand sa cumper din farmacie: SAMPON CU NIZORAL, acesta fiind un sampon cu medicatie in el, special pentru dermatita seboreica.
Dupa spalarea cu acest sampon si clatirea cu apa simpla, in ultima apa de clatire se adauga 2-3 linguri de otet alimentar. Nu se foloseste balsam de par sau alte produse de par!

Din momentul in care te speli cu acest sampon, NU ai voie sa mai folosesti alte sampoane, balsamuri, creme, spume de par, geluri sau fixativ de par, sub nici o forma.
Toate cele mentionate mai sus, pot provoca dermatita seboreica,
Pe viitor tine minte: niciodata nu folosii creme, spume de par, fixativ, gel, mouse sau alte cosmetice de par, puse la radacina firului de par, pentru ca-ti afecteaza direct radacina parului, declansand deramatite si caderea parului.

La radacina parului se pun numai uleiurile de regenerare (de cocos, argan, ricin, masline).

| kr.mdy a răspuns:

Heden soulders sensitiv sau mentol. Si apa sa nu fie fierbinte!