| Iubareatzãã a întrebat:

Hei! Ati incercat dieta cu orez fiert? Da roade?
Fundoi!love struck

Răspuns Câştigător
| Reiikó a răspuns:

Da ajuta.

Pe langa faptul ca dieta cu orez te ajuta sa scapi de kilogramele in plus, aceasta este benefica si pentru detoxifierea organismului. Prin eliminarea surplusului de apa, din corp se elimina si toxinele din alimente si din mediul inconjurator. Aceasta dieta limiteaza consumul de sare si este benefica nu numai persoanelor care vor sa slabeasca ci si pentru bolnavi suferinzi de hipertensiune arteriala, diabet sau celor care vor o cura de detoxifiere.

Alimentele care trebuie sa le consumi in aceasta dieta sunt: orezul, legumele, fructele si peste. Poti sa asociezi foarte usor orezul cu legumele, si mai rar cu carnea de peste. Acest regim are un aport de 1200 de calorii, insa pentru rezultate vizibile trebuie sa il urmezi intocmai. Pentru inceput trebuie sa fierbi 250 g de orez, fara sare. Daca vrei sa il condimentezi ii poti pune putin piper si ceva verdeata, patrunjel. Imparte orezul in cinci portii egale si poti sa mananci in timpul zilei ori de cate ori iti este foame.

Citeste tot pe http://www.slabescu.ro/......ele-exces/

12 răspunsuri:
| BeautifulAngelOana a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu ii neaparat sa ti o dieta! Ii nevoie doar sa faci sport si sa nu mananci foarte mult,mancanca putin si des! Si fa spot mult (gimnastinca,danseaza, sari, mergi pe jos, alerga etc.) Cat despre dieta cu orez pot sa spun ca am tint-o si nici un micut rezultat, doar ca o sa te scarbesti de la atata orez! Bafta

| Iubareatzãã explică (pentru BeautifulAngelOana):

Da draga mea, stiam si eu. Dar eu Vreau o dieta!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Eu doar ti-am spus! Nu trebuie sa te enervezi! Mi-am dat doar cu parerea!

| Iubareatzãã explică (pentru BeautifulAngelOana):

Heei...stai calmahappy ca nu m-am enervat:* stiu ca e mai sanatos fara diete si Asa dar e mai rapid. Mersii muult!:*

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Eu doar ti-am zis! Pai ii mai rapida o dieta, dar poate dupa dieta o sa te ingrasi la loc! Ma gandesc si eu ca o dieta nu dureaza o viata si cand o termini o sa mananci de toate pentru ca ti-a fost pofta in timpul dietei! Parerea mea! Oricum bafta
!

| Iubareatzãã explică (pentru BeautifulAngelOana):

Mersi!:*

| Iubareatzãã explică:

Cate o lingurita?happy

| SirOne a răspuns:

Nu deloc laughing

| GabiIsBack a răspuns:

Merg ca am incercat de la 100kg am ajuns la 99kg:X

| chayennik a răspuns:

Nu l-am incercat.dar nu prea suna bine.+ ca orezul constipa.Iar pentru organism este foarte important sa elimine rapid toxinele.

| 0Arwen0 a răspuns:

Nu am incercat, dar poti scapa 10% din greutate in 2 saptamani..este foarte greu ..mai bine cu lamaie.]

| Iubareatzãã explică (pentru 0Arwen0):

Eu am o prietena care a slabit 8 kg intr-o saptamana mancand de 3 ori pe zi orez fiert gol, fara sare, fara nimic.happy