| werwer a întrebat:

Hei. bunahappy sunt satena inchis natural. acum sunt vopsisa bruneta. am tenul masliniu. vreau cateva pareri, ..as vrea sa ma vopsesc roscata dar nu vreau sa ma decolorez. cam ce nuanta imi iese pe parul meu un roscat aprins. si mi.ar sta bine nuanta care iese?! happy multumesc anicipat.happy

Răspuns Câştigător
| SkrillexS a răspuns:

Hei. Deci daca ai parul brunet o sa-ti iasa un roscat-inchis. Mai bine ti'ai lua un rosu mai puternic ca sa se observe mai bine pe parul brunet.
Sper ca te'am ajutat.
Funda? big grin

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Matusa mea era vopsita brunet si apoi si-a dat cu vopseaua asta http://www.google.ro/......tp?/imgres si i-a iesit la radacini un roscat usor deschis(ea fiind bruneta natural) si pe restul parului un castaniu inchis cu tenta de roscat(era cam urata culoarea, un cacaniu in dungi :)) )
Deci din experimentele pe care le-a suferit parul ei de-a lungul timpului si parul meu de altfel...
daca iti iei un blond foarte deschis cald(deci sa nu fie cenusiu sau rece), ti se va deschide destul de mult culoarea pana la un roscat acceptabil de frumos.Acum depinde si de cate straturi de vopsea neagra ai tu.
Si nu te uita dupa vopsele fara amoniac pentru ca acelea nu au putere de deschidere, deci iti dai degeaba.
Daca ai tenul mai inchis nu iti va sta bine cu un roscat aprins, va arata artificial de parca ai avea peruca in cap, am mai vazut fete pe strada asa :P

| faramatania a răspuns:

Un roșcat închis îți va ieși fără decolorare, și chiar ți-ar sta mai bine decât unul foarte dechis(adică un roșcat aprins) deoarece ai tenul măsliniu.Try and be successful.You're welcome!

| werwer explică (pentru faramatania):

Si daca imi poti recomanda si niste vopsele care sa nu produca caderea parului, ..adica fara amoniac, ..ca dupa ce m.am vopsit cam am probleme cu asta:-s.

| faramatania a răspuns (pentru werwer):

Uite,ceva în genul acesta, chiar e mai plăcută această culoare, dar s-ar putea să nu prindă foarte bine dacă ai părul vopsit.Incearcă totuși, dacă nu are amoniac nu riști să-ți arzi părul, cel mult să nu iasă culoarea foarte bine, sau prea definitită. Deci trebuie încercat.
http://www.dasolutii.ro/......niac-.html

| papusica987 a răspuns:

Nu iti iese nici o culoare peste brunet....aceiasi problema o am si eu, nu mai scap de brunet, nu vreau sa-l decolorez...
alta solutie nu e.