| diana_6081 a întrebat:

Hei! Ce as putea face ca sa nu-mi mai cada incontinuu parul? Mai ales toamna, ori de cate ori ma spal pe cap sau ma pieptan, imi raman in palma ZECI de fire! Nu stiu ce sa mai fac! Cred ca am sa raman cheala! laughing Deci ce sampon, alimente, orice altceva imi recomandati? Please help me! Va multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Anabellasos a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si slava d'lui nu mai imi cade.

Eu am mers la farmacie si acolo sunt o groaza de variante, dar multe dintre ele sunt scumpe.
De la farmacie eu mi-am luat in schimb un sampon, se numeste sapun moale(este lichid, nu ca samponul-si sa nu te astepti sa fac prea multa spuma, decat daca nu te dai cu foarte mult) si pe asta il combinam cu o solutie numita chel stop.
Ma spalam cu samponul acesta(sapunul lichid) si dupa aplicam solutia.
Daca iti cade foarte rau parul poti macar o data pe saptamana sa te dai cu ulei de ricin(e foarte eficient uleiul de ricin, crede'ma).
[Seara inainte sa te culci aplici uleiul de ricin la radacina si stai asa cu el toata noaptea, dimineata te speli normal: sapunul moale si solutia chel stop]

Eu iti garantez sigur ca va merge, mie mi-a mers avand in vedere ca eu nu ma prea tineam de asta.

Si inca o chestie:
Am auzit'o la povestiri adevarate pe nicoleta luciu cu o masca din ulei de ricin, vitamina A uleioasa, vitamina E uleioasa.
La fel: seara il aplica si dimineata se spala normal pe cap.
Vitaminele astea sunt destul de scumpe, dar daca banii nu sunt o problema, e o varianta eficienta si asta.
[Acelasi sfat i'l dau tuturor celor care intampina aceasta problema pentru ca este singurul care pe mine m'a ajutat]
Eu iti recomand prima varianta, daca nu iti merge dupa 1 luna-2, o incerci pe a doua(desi nu prea are cum sa nu iti mearga).

Bafta!

8 răspunsuri:
| Anabellasos a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si slava d'lui nu mai imi cade.

Eu am mers la farmacie si acolo sunt o groaza de variante, dar multe dintre ele sunt scumpe.
De la farmacie eu mi'am luat in schimb un sampon, se numeste sapun moale(este lichid, nu ca samponul-si sa nu te astepti sa fac prea multa spuma, decat daca nu te dai cu foarte mult) si pe asta il combinam cu o solutie numita chel stop.
Ma spalam cu samponul acesta(sapunul lichid) si dupa aplicam solutia.
Daca iti cade foarte rau parul poti macar o data pe saptamana sa te dai cu ulei de ricin(e foarte eficient uleiul de ricin, crede'ma).
[Seara inainte sa te culci aplici uleiul de ricin la radacina si stai asa cu el toata noaptea, dimineata te speli normal: sapunul moale si solutia chel stop]

Eu iti garantez sigur ca va merge, mie mi'a mers avand in vedere ca eu nu ma prea tineam de asta.

Si inca o chestie:
Am auzit'o la povestiri adevarate pe nicoleta luciu cu o masca din ulei de ricin, vitamina A uleioasa,vitamina E uleioasa.
La fel: seara il aplica si dimineata se spala normal pe cap.
Vitaminele astea sunt destul de scumpe, dar daca banii nu sunt o problema, e o varianta eficienta si asta.

Eu iti recomand prima varianta, daca nu iti merge dupa 1 luna-2, o incerci pe a doua(desi nu prea are cum sa nu iti mearga)

| Anabellasos a răspuns:

Imi cer scuze ca l'am postat de doua ori big grin

| BellaMarie a răspuns:

Heii!
Si eu am avut problema asta.
Sincer dupa ce`mi dadeam cu sampon pe cap imi dadeam cu balsam...Si dupa mai mi-am dat cu ulei de ricinhappy
Bafta! Si vezi sa nu-ti mai cada parulrolling on the floor

| crisstina_3706 a răspuns:

Problema asta o am si eu. Si de putin timp folosesc lotiunea regeneranta pentru par cu petroleum de la Gerovital.si deja nu imi mai cade parul, si plus ca a inc sa se regenereze umpic.costa vreo 18 lei thinking si o gasesti prin farmacii, plafar chestii din astea. miroase cam aiurea dar e f buna.
Altcv thinking hmm.mai de mult tot asa aveam probleme cu parul si am folosit Revalid (sampon si tratament) dar este cam scumpstraight face.
Mai poti incerca si o masca facuta in casa. daca vrei.amesteci un galbenus de ou, cu putin ulei de masline si iti intinzi pe par, in special la radacina si lasi sa actioneze macar 20 de minute. dupa care te clatesti.mie mi-a facut bine.crede`ma ca am incercat multe chestii ca am vt probleme cu parul.mi se arsese de la placa si vopsea si imi cadea rau.
Cat despre alimentatie, se recomanda, normal sa mananci cat mai sanatos.aa.si inceraca sa bei apa.hidratarea face foarte bine.

Sper ca am reusit sa te ajut:* si sper ca parul tau sa isi revina >big grin

| cristina_9766 a răspuns:

Si eu am avut problema asta dar am incercat si m-am dat cu petrol la radacina parului si nu mia mai picat deloc parul si mi-a crescut foarte repede... Sper sati foloseasca.