| XxKAMELIAxX a întrebat:

Hei! Ce parere aveti de placa de indreptat parul Remington S9600? Dar de S9500? Care credeti ca e mai buna?
Aveti vreo alta recomandare de placa care sa fie mai buna decat acestea doua, la un pret avantajos?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am S9500 de foarte multi ani. De fapt am recumparat-o de 3 ori pentru ca ea tine cativa ani (intre 5 si 7 ani) si apoi se strica, dar asa fac toate placile. Mi se pare cea mai buna. E cea mai vanduta placa de la Remington ever. Am si luat de-a lungul timpului cateva bucati si le-am facut cadou rudelor si prietenelor (celor care stiam ca isi doresc o placa de par).
Deci parerea mea e sa o iei pe asta daca vrei sa mergi la sigur. Am mai testat si altele de la Remington (si pe par natural si pe par vopsit/decolorat) dar altele deteriorau parul, il lasau foarte tern, electrizat, il rupeau, il agatau

| XxKAMELIAxX explică (pentru Furnicuta000):

S9500 nu electrizeaza parul/rupe/agata? Din toate placile de par, cred si eu ca S9500 e cea mai buna.(raportat si la pret)
Dar..tot nu m-am convins daca sa o iau sau nu.o parte din mine spune sa o iau, o parte nu.De ce nu? Recenziile de pe eMAG ma fac sa nu o iau. Unii spun ca placa nu se inchide cum trebuie, altii ca placa arde parul(toate placile ard parul, dar acm..mna..depinde cat de tare il ard)..si nu stiu daca placa aceasta ajuta firul de par cu ceva.
Raportandu ma la placa in sine, daca nu se inchide cum trebuie..eu cum o sa imi fac parul?
Daca as avea posibilitatea sa iau o placa de la bio ionic, sa iau? Sau sa iau una de la Remington(S9500)? Ce parere ai?
Siiii..iti multumesc mult pentru comentariu! Umpic mi am format parerea despre placa datorita tie si site urilor existente. ( : (poate mai sus mi am exprimat opinia negativa, dar in principal am o parere pozitiva despre placa S9500)

| Furnicuta000 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Pai toate placile au si pareri negative. De ex unele persoane dau vina pe placa desi ele au parul cu fir gros, genul ala de fir care nu sta drept decat cateva ore. Am si eu prietene care isi indreapta parul in fiecare dimineata si la pranz deja e ondulat si umflat. Mai sunt si persoane care isi indreapta parul la 230 grade si apoi spun ca s-a ars. Parul se deterioreaza de la placa, e normal, dar cu un spray de protectie termica (eu am de la Tressemee, nu mai stiu cum se scrie), masca la fiecare spalare si temperatura placii potrivita structurii firului de par, deteriorarea va fi mult mai lenta. Eu de ex cand aveam parul decolorat (deci foarte subtire) nu saream de 150 grade si era ok. Acum cand am parul natural (dar nu fir foarte gros) oscilez intre 170 si 180.
Poti sa iti iei ce placa vrei, ce ti s-a parut tie ok din punct de vedere al recenziilor, dar pana la urma toate placile fac cam acelasi lucru: indreapta parul si il ard (foarte lent sau rapid dar tot il ard), insa diferenta e la cat de usor sunt de folosit si cat de bine aluneca pe par si cat de bine e construita astfel incat sa nu rupa parul, dar si ce invelis are ca sa il lase stralucitor nu tern
Cat despre ce ai spus tu ca nu se inchide placa, probabil se refera la faptul ca dupa un timp se rupe acel plastic care tin impreuna placile pentru e depozita produsul, dar nu mi s-a parut o problema asta. Desigur ca se mai intampla si ca placa sa vina cu un defect din fabrica. Eu am patit si cu un telefon, toata lumea il lauda si mie imi venea sa il arunc

| XxKAMELIAxX explică (pentru Furnicuta000):

Hmm.din nou ai venit cu un raspuns foarte bun! Am sa imi cumpar S9500.(e prima mea placa de indreptat parul) rolling on the floor Am firul de par subtire si parul natural, deci nu cred ca va fi o problema sa pun 170-180grade.Voiam sa te intreb de spray-ul de protectie termica pe care il folosesti, dar ai precizat deja.Practic,ai atins toate punctele pe care doream sa le aflu.Iti multumesc foarte foaaaaarte mult pentru răspunsurile date!
Sanatate multa! (:

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remington sunt cele mai bune

| AleMrt a răspuns:

Hello, iti recomand placa asta de la Babyliss cu invelis ceramic imbogatit cu turmalina