| Bianca38 a întrebat:

Hei cine a cumpărat de pe site-ul Forever 21 site-ul străin, pentru ca vreau sa știu dacă totul e ok,cu plata,produsele,dacă ați fost mulțumiți pentru ca as vrea și eu sa comand de pe acest site și nu știu cum e,adică mă refer la tot dacă a fost totul în regula, și cu plata pentru transport și restul

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Stiu ca produsele sunt de buna calitate cat si ieftine, eu mi-am luat cateva direct din magazin aici din Germania.
Forever 21 nu livreaza in Romania, cu toate ca ai putea merge prin Bucuresti la ParkLake mall sa dai o fuga la magazinul lor direct http://www.parklake.ro/store/#/store/f

| Bianca38 explică (pentru MihaelaDart):

Livrează și în România, am căutat eu la tarile în care livrează și e și Romania

| MihaelaDart a răspuns (pentru Bianca38):

La shipping nu ar mentiona ca e trecuta si Romania, cu toate am facut de curiozitate o simulare si intr-adevar acolo e trecuta. Oricum una de alta, un astfel de site, cunoscut nu ar da niciodata tepe, sunt corecti. Daca iti alegi site-urile de la firmele cunoscute cat si din parerile altora care au la activ cumpararea online nu trebuie sa-ti faci griji in comandarea produselor.
Plata se face prin card bancar (credit card) sau prin Paypal (credit sau debit card) si coletul vine intre 2-5 zile lucratoare (desi asta nu e ceva batut in cuie in special pentru Romania, posibil sa dureze si mai mult). Ceea ce este comandat de pe site-urile din afara Uniunii Europei vei plati taxe vamale la posta vamala, de-acolo vei ridica coletul. Doar ce este cumparat din Europa atunci coletul vine prin Posta Romana sau direct acasa.

Daca coletul este de 10 euro atunci nu mai esti nevoit sa scoti bani din buzunar pentru taxe, doar daca coletul nu depaseste suma de 150 euro esti supus sa platesti doar tva-ul de 24% din valoarea coletului. Ce este trecut de 150 euro se plateste taxa vamala+tva.