| andreea964 a întrebat:

Hei, cremele pentru reducerea sau ștergerea ridurilor/liniilor fine de sub ochi produc efecte vizibile? A incercat cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vorba de linii foarte fine/de expresie cremele nu au cine stie ce efect vizibil, doar previn agravarea lor. E ca si cum ai merge la sala, dar in restul timpului ai manca fast-food. Este important ca acele creme pe care le folosesti sa contina ingrediente anti-imbatranire intr-o cantitate suficienta, nu doar promisiunile producatorului si cateva ingrediente aruncate pe la sfarsitul listei.

La o comanda am primit serul asta de 5 ml care mi-a ajuns cam 4-5 luni aplicat in jurul ochilor si pe frunte. Estompeaza foarte bine ridurile, cel mai vizibil a fost pe frunte, aveam vreo doua riduri de expresie
http://www.paulaschoice.ro/......m-5ml.html

Exista si varianta de 30 ml dar daca nu vrei sa aplici serul pe toata fata nu-i vad rostul, produsul e foarte spornic. Eu il aplicam in fiecare seara.
Este uleios/siliconat dar in aproximativ 10-15 minute se absoarbe, devine mat si pielea se simte catifelata.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Iti pot recomanda crema antirid Perle Bleue. Este un produs foarte interesat care prin amestecare poate fi adaptat pentru aproape orice tip de ten din cele citite si stiute de mine. Folosesc crema si sunt multumita de ea happy

| diapopa a răspuns:

Eu cred ca sunt foarte nesanantoase. daca ai probleme cu ridurile iti recomand ceva natural, eventul ai putea sa incerci sa vezi daca gasesti la o farmacie naturista ceva produse. poti gasi retete si idei pe pinterest
sper ca te-am ajutatwinking