| pinkpityc a întrebat:

Hei.
Dacă folosesc acid salicylic, pot merge la solar?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce cantitate si cum folosesti.
Daca mananci un compot conservat cu acid salicilic sau iei o pastila de aspirina, atunci nu vei pati nimic neobisnuit.
In cantitati mai mari poate dauna si fara sa mergi la solar.

| alina2k18 a răspuns:

Nu e recomandat deloc, dar daca tii neaparat pune protectie 50 pe ten si oricum opreste lampile solarului pentru fata daca are optiunea asta -preferabil sa aiba- si te bronzezi doar pe corp si pe fata poti folosi un fdt mai inchis sau o pudra bronzanta ca sa nu ai diferenta de culoare.