| anonima0417 a întrebat:

Hei dragilor!
În iunie am un banchet (clasa a8a).
Si nu stiu daca sa ma machiez la un salon sau sa ma machiez eu singura.
Stiu destul de bine sa ma machiez, la modul ca machiez si alte persoane.
Dar nu sunt sigură daca sa dau 100 de lei pe un makeup sau sa mi-l fac eu singura, acasa...

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O fată este mai frumoasă fără machiaj. De altfel și mai sănătoasă.
Dar dacă tot vrei să te machiezi, folosește ceva ușor.

| IoanWild a răspuns:

Salut! O singura data ai banchet. Deci nu ar strica un machiaj profesional facut la salon. Pentru evenimentele importante nu poti risca sa arati caraghios. Oricum pana atunci te poti pregati preventiv cu tinuta si iti poti testa un stil de machiaj pe care sti ca te reprezinta si iti place cum arata. Nu ai nimic de pierdut. Bafta!

| anonima0417 explică (pentru IoanWild):

Da, exact!
Ai dreptate
Dar niciodată un machiaj nu mi-a iesit caraghios, excluzand look-urile mele de makeup de cand eram mica?
Totusi, cred ca am timp sa ma gandesc.
Dar sunt sigură că o sa ma machiez la un salon...