| Radaaa a întrebat:

Hei fete și baieti, după părerea voastră, pana unde ar fi lungimea ideală a parului la o fata?

40 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am ajuns la concluzia că mai tuturor fetelor le stă bine cu părul până la umeri, trecut un pic de umeri. mi se pare că la marea majoritate le scoate mai bine în evidență trăsăturile feței și le dă o altă feminitate

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Personal cred ca lungimea ideala a parului ar fi putin mai jos de umeri.

| Ofiintă a răspuns:

Nu cred că există o lungime ideală.
Cu toate acestea, prefer o lungime medie sau mare a părului unei femei.
Minim până în zona umerilor, important este să acopere ceafa.
Lungimea maximă, fiecare cum are posibilitatea și cum consideră.
Cu toate că un păr exagerat de lung, spre exemplu care depășește talia nu mi se pare ceva deosebit. Mai degrabă inutil și o plasez undeva în epoca medievală. Din punctul meu de vedere nu este ceva modern si de actualitate.
In orice caz, indiferent de lungimea părului pe care îl avem, pentru ca să arate estetic, căci despre asta este vorba si nu neaparat de lungime.
Dacă este mai lung, nu inseamna ca este neaparat si mai frumos.
Revenind, trebuie sa existe un raport intre lungime si densitate.
Spre exemplu daca parul este mai gros, ar arata foarte bine și lung. Dimpotriva, dacă parul este mai subtire, este bine ca posesoarea sa opteze pentru o lungime medie.

| Violleta2022 a răspuns:

Parul lung a fost simbolul feminitatii si al fumusetii inca din antichitate.
Cu cat parul este mai lung, cu atat femeia era considerata mai frumoasa.

| Drimmero a răspuns:

Putin mai sus de popou e ideal, femeile cu parul scurt sau ras, atentie, din proprie vointa nu din cauza vreunei boli au feminitatea scazuta, parul lung chiar arata feminitate.

| Mosotti a răspuns:

Nu exista un standard, depinde de fata cum ii place, nu putem generaliza.

| Celcestietot a răspuns:

Ideal este pana unde iti sta binewinking.

| Frank51 a răspuns:

Exact pana unde vrea ea.

| Sofer a răspuns:

Pana pe sub umeri dar îmi place sa îl aibă și pana aproape de fund.

| Nemessys a răspuns:

Putin mai sus de fund.

| StrongHeart a răspuns:

Pana la umeri, sa nu fie nici prea lung ca Rapunzel, nici prea scurt sa o confund cu un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de lung dar nu periuta ca la baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista lungimea ideala, ca daca e frumoasa arata bine oricum.
mediu este "ideal" pentru ca sunt cele mai deschise tipe sa fie abordate, in general. parul scurt tinde spre feministe iar cel lung pe cele cu un caracter care lasa de dorit.

| Bruno92 a răspuns:

Până la umăr

| Speranta12 a răspuns:

Pana la coaste.

| Speranta12 a răspuns:

Pana la urechi.

| Speranta12 a răspuns:

Ba nu, pana la umeri.

| Speranta12 a răspuns:

Dar stai, pana la coate arata mai ideal.

| Speranta12 a răspuns:

Mai sus de solduri arata cel mai bine de fapt.

| Speranta12 a răspuns:

Daca ma gandesc mai bine, pana la coccis arata cel mai bine. Asculta la mine!winking

| Speranta12 a răspuns:

Ce sa ne mai tot lungim, parul scurt e cel mai sexy.

| Radaaa explică (pentru Speranta12):

Sub nicio forma. Mai jos de fund e jale?

| Speranta12 a răspuns (pentru Radaaa):

Mno, mai jos de fund atunci

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Radaaa):

Jale de misto, daca e intretinut cum trebuie. Pina la urma nu neaparat lungimea e importanta cit sa fie ingrijit.

| Speranta12 a răspuns:

Fa-ti dreaduri mai bine, e fashion

| Radaaa explică (pentru Speranta12):

Îmi prefer parul meu asa cum este el la momentul actualwinking

| Speranta12 a răspuns (pentru Radaaa):

Pai vezi? La asta voiam sa ajung. Sa-ti preferi parul asa cum este el actual, nu sa te conformezi unor norme stabilite de barbati despre cum ar trebui sa arate marimea ideala a parului. Tu decizi asta pe parul tau, e o alegere strict personala, nu lasa pe nimeni sa-ti impuna standarde de feminitate sau frumusete.

| Radaaa explică (pentru Speranta12):

Sunt 100% de acord cu ceea ce spui dar eu am pus întrebarea fiindcă eram curioasa de părerile altor persoane. pentru mine lungimea parului ideală fiind cel puțin pana la fund. big grin voiam sa vad și alte opinii.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Să fie oricum, dar să fie lung, cred că pînă la umeri, ar fi mai mult decât suficient?

Mulțumesc!

| aneliram a răspuns:

Nu sunt baiat, dar cred ca lungimea ideala este aia care s.o avantajeze, degeaba are are parul lung daca nu.i sta bine cu el lung.

| Anonima163333 a răspuns:

Pana la buric

| Flavianadx a răspuns:

Pana la buric maxim big grin

| Pati2500c a răspuns:

Pana la cot

| Devil21 a răspuns:

Pana la șold

| zattech a răspuns:

Până la talie