| klliilll153 a întrebat:

Hei, fetele am o întrebare... Vreau sa îmi fac unghiile, dar nu cu gel, cu două lacuri și niște mergele, daca o sa usuc lacul in ăla special de făcut unghii cu ultrava-violete o să fie ceva probleme? De fapt o să se primească?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai nu prea merge, ojele normale sunt cu uscare la aer gen nu la lampa UV.
Au alta compozitie chimica si nu vor reactiona de nici un fel la lampa UV.
Mai bine iti iei o baza pentru oja semipermanenta si 2-3 oje semi [ sunt si la 15-20 lei si sunt ok ] si te uiti pe net cum se aplica.
Lampa sa fie buna ca daca e slaba nu o sa se usuce cum trebuie si iti crapa oja sau se cojeste dupa cateva zile.
Eu am oja semi la picioare si rezista super pana le fac din nou de obicei la 6 sapt dar imi pune o tehniciana.

| dragodana a răspuns:

Salut!
poti folosi Essence dry drops.Cate o picatura pe fiecare unghie dupa ce ai dat cu lac incolor. Unghiile su usuca repede si oja tine mult pe unghii.Nu stiu despre margele cat vor rezista pe unghii.