| xutza a întrebat:

Hei, fetelor! Nu stiu daca am nimerit categoria laughing O metoda eficienta de epilare inghinala care sa nu includa o cosmeticiana care sa se uite intre picioarele mele stiti? Fara lama ( in 3 zile creste la loc ), fara crema depilatoare ( la fel ca lama ), epilator cu amortizor 9 doar de plang, ma irita si in locul fiecarui fir, iese o picatura de sange). Am incercat benzi, dar nu iau chiar totul... Help! Dau funda pentru ideea potrivita!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci uita de epilatul inghinal, daca nu vrei sa se uite nimeni in pasarica ta, ca nu-i posibil sa te faci singura, mai ales cu ceara si mai ales, la pasarica.
Cat despre creme, nu le recomand in zonele sensibile precum fata, sau pasarica, pentru ca, ai sanse mari sa ramai cu carne vie, din cauza produselor chimice continute, mult prea dure, pentru o piele atat de sensibila.

| xutza explică (pentru Violleta2022):

Tu ce metoda folosesti, daca folosesti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru xutza):

Epilatul cu ceara, la un cabinet cosmetic.
Numai ca pe aici, se folosesc niste benzi de hartie, care trec printre picioare, acoperindu-ti goliciunea.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iti impletesti cositele si lasi carare pe mijloc; asa scapi de epilare.winking laughing

| xutza explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ai fetisuri de genul? laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru xutza):

Doar o imaginatie bogata si usor bolnavioara; in rest, sunt sanatos-tun cu picioarele. de la cap mi se trage.winking laughing tongue

| xutza explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat? Care e diferenta intre ceara si zahar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xutza):

N-am incercat ceara traditionala niciodata, ma batea gandul, dar dadusem peste articolul asta ( pozele sunt destul de graitoare :)) ) si m-am lepadat pe veci de ideea asta :
http://frommegwithlove.ro/......au-cu.html

Ceara de zahar ori se foloseste la temperatura camerei, ori se incalzeste foarte putin la microunde ( asta in cazul celei folosite acasa ) si este mult mai blanda cu pielea. Durerea era mai mult decat suportabila fata de epilator, acum folosec epilatorul. Inainte sa o incerc pe cea de la Simoun imi facusem eu acasa si m-am umplut de vanatai. :))

https://sideris.ro/......-cu-zahar/
https://www.youtube.com/watch?v=cr6_t6M1Zxo

| deadhoe a răspuns:

Laser

| xutza explică (pentru deadhoe):

Nici gand! Mai bine paroasa decat canceroasawinking

| deadhoe a răspuns (pentru xutza):

Stiu de faza cu cancerul dar pana la urma e enervant sa stai sa te epilezi mereu, si e intepator parul ala.
In caz ca vrei sa stii mai multe informatii, eu nu am par doar unde se vede cand stai cu picioarele stranse. Nu stiu cum sa explic ca sa fie ok, dar am fix langa chestia aia (ii urasc denumirea). rolling on the floor)