| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume. Nu stiu ce sa ma fac, am cautat pe internet si tot degeaba. Am pe fund un fel de bubite, nu se vad foarte rau dar se observa si ma simt incomoda sa le am, nu stiu cum sa scap de ele. Au aparut dupa ce mi-am dat cu o crema depilatoare (initial nu trebuia si pe fund doar ca am intins si acolo fara sa-mi dau seama) si am mai avut eu dar mi-au trecut, iar astea nu imi trec, vreau sa am si eu un fund cat de cât frumos, ma refer la piele SA FIE NORMALA ca m-am saturat sa mă uit in oglinda complexata. Nu e de ras, chiar am nevoie de ajutor. Va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai probabil ori a fost crema prea puternica, ori e reactie alergica.
iti trebuie o crema cu oxid de zinc.
si baneocinul are zinc, dar nu este potrivit pentru ce ai tu si s-ar putea s-a cam tipi dupa ce-l aplici.laughing
creme:
bioderma cicabio, bubchen baby crema pentru scutec sau cien baby, tot pentru scutec(asta e 8 lei, o gasesti la raionul pentru bebelusi, insa atentie, contine parfum!).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am fost în Lidl de dimineață și m-am uitat de cremă.
Era doar una corp-față ce avea ceară și niște uleiuri.
Aia nu e bună pentru tine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate esti alergica la elstanul, poliesterul si ce mai este sinsttic in chilotii pe care-i porti. Daca nu-s 100% bumbac (coton) poti sa dezvlti anumite alergi care iti irita pielea.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu e alergica la elastan. fata a precizat ca i-au aparut de la crema.
incearca sa citesti de doua-trei ori daca nu intelegi din prima.

| Andreeush a răspuns:

Du-te la un dermatolog, el o sa îți dea sfaturi mai bune decat noi.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca cu baneocin pudra, si poarta chilotei de bumbac care sa acopere cat mai mult din fundulet. Vezi sa nu ajunga pudra si prin alta parte, intelegi tu.
Rau nu poate sa iti faca. Daca nu rezolvi asa, mergi la dermatolog.