| Prison a întrebat:

Hei. Ma cred foarte urata, vreau un feedback de la voi. Sunt alba rau, am ochii mici verzi, sprancene subțiri, nas putin ascutit, gura mica, buze normale, fata lunga si putin rotunda si acnee mai mult semne. Ce ziceti? crying(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt grasuta,fata rotunda,ochi caprui,ma inrosesc ca *racul cand vad baiatul de care imi place, soldurile imi sunt aproape aproape vizibile,rasul meu e enervant, eu sunt enervanta, ssunt mereu criticata de toata lumea si su=ingurele lucruri frumoase la mine sunt pistruii naturali pe care ii am si genele putin lungi.Ce parere ai tu despre mine? Lasand acum descrierea mea oribila la o parte, multi care au pielea inchisa la culoare si-o doresc cat mai deschisa, doar 2 la suta din populatia lumii are ochii verzi, Cand vei mai creste sprancenele subtiri ale tale vor fi mai usoare de facut(li se da mai rapid o forma frumoasa), unii baieti cred ca fetele care au nasul rotund prfect si-au facut operatii si nu vor tratamente ci fete naturale, pentru cand vei fi mai mare baiatul careia ii va place de tine si de care iti va placea te va pupa mai usor pe boticul tau?, pe nimeni nu intereseaza cati centimetri are fata ta si cat de plinuta e si acneea in timp se poate trata.Deci,acum ca stii toate astea, nu crezi ca esti frumoasa? Si plus ca cine SE CREDE urat la exterior e cel mai frumos om in interior fara sa isi dea seama.Nu te mai judeca, vor fi multi oameni care o vor face.Si o vor face din gelozia calitatilor tale.Tu esti perfecta asa cum esti!?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratează acneea complet(fie găsești un produs special fie consultație la dermatolog și urmarea tratamentului prescris). Pentru sprâncene dese dacă vrei folosește ulei de ricin.
Restul sunt bine așa cum sunt.

| Vântulalb a răspuns:

Mereu omul vrea ce nu are!
Altele se penseaza sa subtieze sprancenele, dau cu fard sa fie mai albe, etc, iar tu te plangi de ce ai frumos.
Mergi la endocrinolog si trateaza acneea. Nu mai stoarce cosurile ca de aia raman semne.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipa de incredere in tine, te face sa te crezi asa, dar daca lucrezi la incredere, nu te vei mai stresa din nimicuri.
Nu stim nici cati ani, nici ce inaltime, nici ce greutate, fiindca doar fata nu este relavanta sa te auto-numesti urata.
Imi pare rau, dar chiar nu poti sa-mi imaginez cat de urata ami putea fii, dupa descrierea ta.

Am totusi o intrebare: cat de important este pentru tine sa fii frumoasa, si de ce?

| RAY a răspuns:

Atat timp cat nu prezinti o dovada, o poza cu tine, nu iti pot raspunde la intrebare

| Adry05 a răspuns:

Mai bine puneai poză, așa cu descrierea poate exagerezi sau vezi chestii pe care noi nu le consideram așa

| Lizuca1234 a răspuns:

Cel mai ok era sa ne zici si noua ce varsta ai... eventual sa pui o poza la profil. dar increderea in sine este afectata destul de mult, acolo este punctul la care trebuie sa lucrezi. restul e apa de ploaie.

| Drimmero a răspuns:

O poza era sugestiva, poate tu in descriere accentuezi incat sa sune prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nimic de aici nu îmi sună nici urât nici frumos. Totul depinde de cum îți stă ție. Părul roșcat este superb dar pe fața nepotrivită arată oribil. Deci aceste caracteristici pot fi și urâte și frumoase și orice între. Plus că exagerezi ca să fim de acord cu tine. Fără o poză, sunt doar basme.

Oricum, dacă îți zicem că nu ești urâtă o să spui că suntem niște mincinoși care te pupăm în fund, iar dacă suntem de acord cu tine o să o dai în plâns.

Deci cu ce mai exact te ajută în vreun fel opinia noastră?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba cine se crede urât prin asta devine și mai urât. Lipsa de încredere nu e atractivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate imi rezulta mie nu vorbeam cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In loc de semnele intrebarii erau emojiuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se aplică oricui.

| Prison explică (pentru Violleta2022):

Nu am incredere in mine, deoarece am vazut cum ma privesc unele persoane care se cred superioare si am mai primit si feedback negativ uneori. Am 22 de ani, inainte aveam mai multa incredere, asta cred ca i se datora si parului lung, din pacate nici asta nu mai am pentru ca acum sunt blonda si il am mai scurt. Am 1.62 inaltime, greutatea 50, imi place corpul meu, dar conteaza mai mult frumusetea. De ce conteaza? Pt ca observ in jurul meu numai superficialitate, asta conteaza acum, plus ca apare si comparatia cu toate fetele dupa retelele de socializare si nu numai. Daca nu esti la un anumit standard oamenii te vad ca pe un nimic si asta e dureros, nu mai conteaza sufletul atat de mult. Iti multunesc mult ca mi ai scris, apreciez!?

| Prison explică (pentru anonim_4396):

M a ajutat ca mi ai scris si apreciez ca ti ai luat din timpul tau, asta dovedeste ca mai sunt si oameni de treaba carora le pasa. Multumesc frumos!?

| Prison explică (pentru anonim_4396):

Ai foarte mare dreptate, dar e si foarte greu sa o intretii sus din moment ce oamenii iti dau un feedback naspa.

| Prison explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, eu chiar am un suflet mare si tu esti minunata ca ti ai luat din timpul tau sa imi scrii happy Mulțumesc mult pentru incurajare! Te pup

| Violleta2022 a răspuns (pentru Prison):

Cred ca-ti creezi complexe de inferioritate singura, dar total ireale.
Sa fii o femeie foarte frumoasa, nu-i totdeauna o fericire, fiindca esti barfita de femei, comentata si hartuita de barbati.
Tine capul sus si nu mai pleca urechea la barfa si nici la aluziile baietilor.
Impune-ti sa acorzi atentie numai celor care au bun simt si merita sa iti petreci timpul cu ei.
Te vor considera o aroganta pe moment, dar nu trebuie sa-ti pese, pentru ca oricum te vor comenta si apoi, nu-i rau sa se teama de tine, decat sa te considere slaba si sa incerce sa te puna jos.
Nu uita: standardul il impui tu, prin atitudinea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Prison):

Cu placere!

| LoveSleep a răspuns:

Lejer de nota 6.