| zambeste25 a întrebat:

Hei! Stie cineva un sampon pentru subtierea sau indreptarea parului? Eu am foarte mult volum, dar am firul de par foarte gros si parul ondulat...nu vreau sa-l ard zilnic cu placa...laughingDe unde il pot cumpara si cam cat costa? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| iStarry a răspuns:

Buna *O*
Ar fi prea frumos daca ar exista, nu-i asa?! :))
Din pacate, sampoanele nu pot decat sa mai inmoaie buclele, nu sa faca dintr-o coama de leu un par perfect lins.Dar poti incerca si trucurile de mai jos:
-Ca sa-ti potolesti parul, piaptana-l atunci cat este ud cu un pieptene cu dinti rari.(asa is va mai pierde putin din volumul natural si va fi mai usor de aranjat)
-Foloseste un balsam leave-in.Asa parul nu se mai electrizeaza si se va mentine drept mai mult timp.
-Incearca sa ti-l indrepti cu peria si uscatorul de par inainte de placa.
-Atunci cand folosesti placa insista mai mult la varfuri.
-La sfarsit foloseste un ser hidratant.
Sper ca si articolul acesta te ajuta:http://lyla.ro/......a-parului/
-Ai putea sa il lasi sa creasca mai lung.Asa o sa fie mai greu si nu o sa mai para atat de ondulat.
-Ca sampon, am folosit unul de la Avon, cu ulei de argan+balsam si am fost multumita de el, mi l-a mai 'potolit' :))
Bafta! ^.^

2 răspunsuri:
| Thia a răspuns:

Samponl cu cheratina indreapta parul, il poti gasi in d&m.

| zambeste25 explică (pentru Thia):

Cunosti vreo firma?