| Andra9pk a întrebat:

Hei! Sunt pe aici femei care au/au avut extensii tape on?
Ma bate gandul sa imi tund parul (destul de mult)pentru regenerare. Pe perioada cresterii parului as vrea sa port extensii (urasc parul scurt). Ce parere aveti? Sunt greu de intretinut? Merita? La ce salon vi le-ati montat?(daca sunteti din Bucuresti). Sunt mai bune alte tipuri de extensii(gen micro/nanoring)?

Răspuns Apreciat de Editori
| Eteda a răspuns:

Hmm, nu vreau sa te dezamagesc si sa iti stric ideea... dar, eu am avut si tape on si micro-ring... o sa-ti strice mai rau parul, ti-l subtiaza de la radacina, dar iti recomand cele clip on sau flip in, le dai jos cand vrei si le poti pune foarte usor, asa iti vei regenera parul sanatos fara sa il strici de la radacina. In Bucuresti ti le poti pune de unde le achizitionezi, ti le recomand pe cele de la Belher, sunt foarte dese. Si da, sunt putin mai greu de intretinut, trebuiesc spalate cu grija

| Andra9pk explică:

Iti multumesc tare mult!
Am sa tin cont de sfatul tau.
Intr-adevar, s-ar putea sa ai dreptate in privinta subtierii parului(m-am si decolorat recent).
Saloanele/furnizorii de extensii promit ca nu afecteaza parul, iar eu, nestiind de la o persoana cu experienta in privinta asta...am crezut?

| Eteda a răspuns:

Iti dai seama ca pe ei ii intereseaza sa le vanda. Ma bucur mult ca te-am ajutat. Pupici