| rainboow a întrebat:

Hei, TPU!
Am 13 ani si ma întrebam daca nu ar fi cazul sa port bustiera. Am sanii maricei si unele fete din clasa care sunt aproape "plate", poarta. Mama mi-a cumparat câteva bustiere dar niciodata nu mi-a spus clar sa port.
Multumesc pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, trebuie sa incepi sa porti, deoarece este un mijloc de acomodare inainte de a purta sutien si te ajuta sa te simti bine ca fata. Sper sa te acomodezi repede cu ea! Bafta ^^

7 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Daca nu iti place sa porti bustiere, nu le purta. Este uneori destul de aiurea sa vezi o fata careia i se vad sani clar, este oarecum ciudat, dar daca porti haine prin care nu se observa, nu este nici o problema, nu este obligatoriu sa le posti, desi, uneori este oarecum necesar, fa ce simti tu ca trebuie sa faci, cum arati tu mai bine, etc, fii tu. Bafta!

| TheImpaler a răspuns:

Daca nu sunt foarte mari, si sunt Fermi, nu vad de ce ai purta. poarta atunci cand faci sport. altfel nu prea vad rostul.

| Marrriaa a răspuns:

Nu trebuie sa-ti spuna mama ta sa porti. Fii si tu mai feminina, poarta.

| justGirl19 a răspuns:

Eu am 15 ani si inca mai port bustiera. Mai port si sutien dar masuri mici, pentru un aspect frumos, dar mie imi place asa.
Deci cred ca ar trebui sa porti, daca nu se vad prost sanii prin orice top.

| tche a răspuns:

Am aproape 16 ani si sanii mei sunt normali, dar tot nu port sutien pentru ca nu imi place si pentru ca in timp, se lasa si din cauza asta. Port doar bustiere cand fac sport, pentru ca atunci ma dor daca alerg sau sar.
Ideea e ca, nu trebuie sa porti acel lucuru daca nu te face sa te simti bine.

| DamariisDammyy110 a răspuns:

Pai si eu am 13 ani si am sanii maricei eu port bustiere ca altfel se vad asa "tuguiati"cred ca ar fi cazul sa porti si tu! big grin

| meryy10 a răspuns:

Ioii..eu zic sa porti de-obicei se poarta dintr-a 4-a sau a 5-a