| Denianonim a întrebat:

Hei, TPU am o problemă. Deci sunt fată, am 13 ani si Ieri am fost la niște rude, îmbrăcată așa :blugi strâmti albastru deschis SI un tricou scurt cu umerii goi. Nu știu ce a vorbit o mătușa de a mea cu mama. Când ne întoarceam acasă, ne-am oprit la un mall. Am văzut niste haine ff faine pentru școală și i le-am arătat mamei. Dar ea a inceput nervoasă să zică că nu-mi mai cumparara niciodată haine așa! A zis că cică sunt indecente... și nu mai merg la școală cu pantaloni stramti si cei pe care îi am îi aruncă!
Ajutor! Ce sa-i spun să o conving că nu sunt deloc indecenti? Ce ar fi putut să-i zică mătușa mea?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

De ce sa fie indecenti? Eu port de foarte mult timp numai pantaloni stramti pentru ca nu ma simt confortabil cu ceva mai larg, fiecare se imbraca cu ce prefera, nu are nimeni dreptul sa iti reproseze ca doar nu aveai cine stie ce fusta scurta sau pantaloni scurti. Spune-i ca matusa ta e de moda veche si nu te poate obliga sa porti ce vrea ea.

| Denianonim explică (pentru Bondarel99):

Alarmă falsă
Am convins-o deja, ea a zis că e doar o glumă...yeeey

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denianonim):

Ma bucur pentru tine

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand mergi undeva, trebuie sa te imbraci conform traditiei si gustului locului. Asa se cuvine!
Asa este cand mergi in vizita la cineva (in functie de varsta persoanei) sau un loc specific.
De exemplu, nu se merge la un teatru in costum de baie si slip, nici in discoteca cu costum si cravata.

Este bine sa te interesezi inainte de obiceiurile locului, astfel evitand situatiile neplacute sau barfele din umbra ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, s-o asculte pe maica-sa si sa se imbrace in costum de calugarita...sa-si acopere si fata sa nu care cumva. Iar daca la plaja indrazneste sa poarte altceva in afara de burkini, vai si-amar! rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt perfect de acord cu tine.Si m-ai ajuta ft mult daca l-ai raporta pe Danbogdan(vezi raspunsurile lui la intrebarea asta, mai exact ce mi-a zis mie)pentru caracter obscen si irelevant.In regulamentul TPU specifica clar ca utilizatorii nu au voie sa foloseasca cuvinte obscene, vulgare, cu conotatie sexuala si nici nu au voie sa puna raspunsuri rauvoitoare la adresa altor utilizatori.L-as raporta eu, dar inca sunt utilizator junior

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Well, acum am azut ce raspunsuri a mai adaugat, insa le-am vazut si pe ale tale: "Panarama a mama ta", "niste ratati fara viata sociala"(aici ai adaugat ca vorbesti in general, daaar dupa ai adaugat si "e numai o scuza de-a voastra" care a cam aratat ca l-ai vizat si pe el), "Idiotule", "Daca capul tau nu ar fi numai de decor", "Ma doare in *** ", "care n-are nici 2 neuroni". Daca ar fi sa-l raportez pe el, ar trebui sa fac la fel si cu tine, caci nu te-ai lasat mai prejos. Probabil daca stam sa numaram chiar l-ai depasit. Cum imi esti oarecum simpatica si n-as vrea sa te raportez, n-o sa fac asta nici cu el. Asa e corect, nu crezi? O seara faina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, superb...bine ca mi-a corectat TPU si a scris "mama ta", aparent astora de la TPU nu le plac nici prescurtarile laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok,mersi sa ai o seara buna! Si apropo, eu spre deosebire de el nu am folosit limbaj obscen("pai nu ma uit la o p** da de 13 ani"), dar nici nu l-am prea complimentatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,bun sfat.Eu sugerez sa poarte un sac si sa se dea cu funingine pe fata.Asa sigur n-o s-o violeze nimeni.Se imbraca cum vrea.Ce au blugii stramti? Sunt la moda.De ex? eu port numai de astia.Si ce daca avea un tricou scurt? Bravo ei

| donarcostica a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa ajungeti bai panaramelor. sa spuneti c an-au nimic tricourile scurte. sa vi se vada tatele. daca stati si pe strada langa bordura se mai opreste si un turc pentru voi! Vai de capu` vostru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru donarcostica):

Panarama a ma-ta.Si ce daca port o fusta mai scurta sau un top mai scurt? Trebuie neaparat sa te uiti? Nu e vina mea(a noastra)ca niste ratati fara viata sociala(vorbesc in general)se holbeaza ca prostii. Fata are 13 ani! Ce "turc"se opreste la ea? Asta e numai o scuza de-a voastra.Cand un barbat violeaza o fata, repede spune:Vaii dar stiti cum era imbracata..."La mare toata lumea e in costum de baie si nu-s atatea violuri cate-s pe strada

| donarcostica a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ma uit la o piz da de 13 ani bai panarama dracu. Da sunt niste obsedatii care se vor uita. Si o sa beliti ceva grav. Atat am avut de spus. La cat mai mult supt fetitelor. rolling on the floor) 13 ani aveti si stati pe aici.;-j EvacureaAAAAAAAA

| anonim_4396 a răspuns (pentru donarcostica):

Idiotule,nici macar nu stii ce varsta am. Daca capul tau nu ar fi numai de decor, ai vedea ca nu am zis ca tu te uiti.Am specificat ca vrobesc in general.Ce te freaca pe tine grija cum ne imbracam noi?! Ma doare in *** daca tie iti convine sau nu ce haine port sau poarta ea.N-are sens sa-mi pierd timpul cu unul de 15 ani care n-are nici 2 neuroni(ups, probabil ca nu stii ce-s neuronii, cauta pe google)

| suntsuper a răspuns:

Ai 13 ani, nu vad de ce trebuie in clasa a 7a sa va imbracati "la moda"
oricum nu mi se pare ca te-ai imbracat indecent, cam blugi stramti si tricouri scurte poarta toate fetele, explica-i mamei tale si arata-i pe strada ca nu esti tu singura care se imbraca asa si ca e destul de normal. Plus ca ai 13 ani, pe cine crede ca agati fiind "indecenta" la 13 ani?

| Anonimusaaaaaaaa a răspuns:

Buna draga mea! Spune-i mamei tale ca blugi aceia iti plac foarte mult si ca nu vtei sa-i arunci deoarece iti sta bine in iei! mai spune-i ca tu ai stilul tau si mama ta are stilul iei! funda plz