| lovecolors a întrebat:

am o problema legata de parul meusad el de fel e ondulat si umflat...mai demult imi statea mai lins si ondulat de la jumatatea capului avem niste onduleuri foarte dragute de toata lumea ma intreba daca era coafat:X dar de la un timp incepea sa mi se umfle si daca il pieptanam mai des mi se desfaceau onduleurile si arata ca o matura sau ceva de genu asa ca nu puteam sa stau nepieptanata si am inceput sa il intind dar nu foarte des cam odata pe saptamana am placa foarte buna ceramica si folosesc un tratament pe care il aplic pentru evitarea arderii parului si merge parul meu e sanatos dar aspectul...si cum nu pot sa mi-l intind tot timpul incercam sa il prind in coada si asa nu se vedea dar acum incep la liceu si nu pot sa merg tot cu el in coada si nici nu pot sa il intind tot timpul cu el intins imi sta foarte bine toata lume mi-o zice infinestraight face acum de ceva timp dupa ce fac baie daca il las sa se usuce singur sau daca il usuc doar putin cu uscatorul imi sta foarte bine cu onduleuri ca si coafat dar iarasi pana nu il pieptan si nu pot sta 2-3 zile cu el nepieptanat pentru ca e si lung pana la jumtatea spatelui si e inestetic odata ce il piaptan arata groaznic se desfac onduleurile si se fac undele mari cu un volum mare si arata groaznic nu stiu ce sa fac folosesc si sampon si balsam pentru netezire dar tot asa imi stasad am folosit si alte sampoane si tratamente dar nimic voi ce imi recomandati? Apropohee hee scuze ca am scris romane pe aici dar nu stiam cum sa explic intreaga situatiehappy

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai sunt fel si fel de spay-uri pentru pieptanarea parului cret.Foloseste produse pentru par cret, altfel isi va pierde inelele din par.

| mona a răspuns:

Niciodata sa nu piepteni parul dupa ce il speli[piaptana l seara inainte de culcare si dimineata iti uzi mana si dai pe par, ti l aranjezi fara sal piepteni]

| Jenny23 a răspuns:

Da, chiar ai scirs un roman. cu ce sampon te speli? te-ai gandit sa nu folosesti decat sampon fara balsam cand te speli? piaptanal si l-asal sa se aseze singur sau puneti o coronita sau prindetil in coada ca nu-i nenorocire daca mergi cu el prins in coada daca nu-ti place chiar atat de mult cum iti sta