| qwerty101010 a întrebat:

Am o suvita blonda si as vrea sa o fac roz albastra verde sau alte culori traznite. Vreau sa imi spuneti ce culori de vopsea trebuie sa cumpar si cum le amestec pentru a obtine roz verde sau albastru deschis. Cel mai bun raspuns primeste fundita. Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Cel mai bine ca sa nu iti arzi si parul este in felul urmator eu am incerc si am fost foarte multumita:te duci la farmacie si ceri pentru roz solutie casteli, pentru violet-violet de gentiana si pentru verde albastru de metil costa cam 4-5 lei sticluta si pui intru pahar sau castron depinde de cat par vrei sa iti colorezi cateva picaturi pana se coloreaza apa si bagi suvita si o ti cam 2 minute. apoi o usuci pur si simplu.se ia cu timpu la spalat se decoloreaza pana numai ai..succes si sper ca te-am ajutat

| adelinna21 a răspuns (pentru adelinna21):

Pardon am vrut sa scriu "castelani"

| qwerty101010 explică (pentru adelinna21):

Si esti sigura ca gasesc chestia asta la farmacie?

| adelinna21 a răspuns (pentru qwerty101010):

Da le gasesti...si nici nu iti ataca parul

| qwerty101010 explică (pentru adelinna21):

Ah ok. De atacat stiu ca nu ataca parul ca m-am mai facut cu violet din ala mai demult dar nu auzisem ca exista si roz. Merci

12 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Buna, incearca decolorant de par ( blond ) sau vopseaua aceea blond-alb + vopsea rosie. Asa si-a facut o colega de-a mea.

| qwerty101010 explică (pentru bombonica22):

Cu decolorant cred ca ar iesi portocaliu, o sa incerc a doua varianta. Merci

| faramatania a răspuns:

Http://www.clubafaceri.ro/32048/spray-colorat-pt.-par---roz-1873236.html
Pentru roz, eu zic că cel mai nimerit ar fi un spray colorant, ca cel de mai sus.Se duce la spălat,în caz că nu-ţi vine bine culoarea,problema e rezolvată, iar dacă îţi place, revii, ţi-o colorezi, când, şi de câte ori vrei tu.Pentru albastru,poţi cumpăra,albastru de metilen, e uşor de aplicat, iar prin spălare culoarea se estompează, rămânând un albastru verzui, deci rezolvi şi problema verdelui.Acestea fiind zise, îţi urez succes.

| qwerty101010 explică (pentru faramatania):

Eu n`as vrea spray pentru ca spray-urile de obicei au sclipici si urasc chestia asta. Daca stii cum se combina vopseaua te-as ruga sa ma ajuti dar daca nu oricum apreciez sugestia ta

| faramatania a răspuns (pentru qwerty101010):

Prin conbinaţii de vopsele,în general, nu prea-ţi iese nimic,adică nu poţi reuşi tu,trebuie să ai o îndemânare,o pricepere în sensul acesta,rişti să aruncii banii pe vopsele,fără reuşită,sau şi mai rău,să iasă chiar urât. Oricum, doar pentru o şuvită,n-ar fi chiar tragic,dar pentru a fi foarte sigură,că ceva va ieşi, poţi merge la un salon de coafură. Ceri ce te interesează, reusita va fi garantată, şi te va costa şi mai puţin, probabil.

| faramatania a răspuns (pentru qwerty101010):

Scuze,am vrut să scriu "combinaţii de vopsele", dar, chiar şi aşa, se înţelege ce vreau sa spun,

| loolylool a răspuns:

Roz- rosu cu alb
verde- blond cu albastru
albastru- albastru de metilen

| qwerty101010 explică (pentru loolylool):

Si vopseaua alba? O_o