| Ioana035 a întrebat:

Are cineva idee cum as putea sacapa de oo cicatrice destul de maricica (lasata de un herpes -cred ca era herpes-) de pe buza superioara?
Ce as putea sa folosesc, sa fac?
Cicatricea o am din iarna si tot ce am incercat a fost degeaba, si efectiv ma streseaza arata super naspa.

Răspuns Câştigător
| Biu009 a răspuns:

Poti sa incerci Bio Oil, il gasesti la Sensiblue, sau mai au tot acolo o crema foarte buna pentru cicatrici, Contractubex. Cam orice crema pe baza de heparina e buna pentru asa ceva.
Ambele trebuie sa le folosesti pe o perioada indelungata sa vezi rezultate, deci nu te astepta ca dupa o luna sa dispara complet cicatricea.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unge locul cu UNT ( bio! ) zilnic de 2-3 ori si tine rana la soare!
Vara viitoare n-o sa ai nici o urma.

| Ioana035 explică (pentru Bula):

De unde stii de metoda asta?

| CuriousStuff a răspuns:

Exista multe creme care promit ca te scapa de cicatrici, dar eu nu prea cred ca dau rezultate. Poti sa incerci dar fara sa te astepti la ceva miraculos. Cicatricile se mai pot elimina prin operatii estetice.