| SkrillexS a întrebat:

as vrea si eu niste "trucuri" pentru a putea face cu un creion special pentru eyeliner coditele egale.
m.am uitat la multe tutoriale si tot nu reusesc.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Repetitia e mama invataturii. Nu prea ai ce trucuri sa folosesti decat sa tot exersezi. poti lipi scotch la coltul ochiului sa nu mergi cu codita prea jos.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Dat fiind faptul că fața noastră nu este simetrică, codița făcută la fel la ambii ochi tot va părea puțin puțin diferită. încearcă să îți fixezi punctele la ambii ochi. conturezi pleoapa cu tușul la ambii ochi, iar apoi când să faci codița, îți pui câte un punct aproximativ în același loc la ambii ochi și îți va ieși. eu am văzut la mine ce greșeam de păreau foarte diferitelaughing conturam și eu pleoapa, după care la codițe plecam din locuri diferite ale colțului extern și îmi ieșeau altfel... ai putea să încerci să îți faci 2 șabloane pe care să le pui pe ochi și să faci după ele thinking

| dianainsta01 a răspuns:

Incearca sa iti lipesti ceva sub ochi astfel incat, cand trasezi linia stramba si indepartezi scoch-ul sa iasa egala. nu stiu cum sa exlic exact. sau ai putea sa iti pui o carte de vizita in exteriorul ochiului cand trasezi linia astfel incat sa nu te murdaresti.

| farfuriaverdex a răspuns:

Cel mai bun tus pentru codite este cel cu penita subtire,creezi intai baza pe pleoapa, indicat sa fie subtire initial, apoi in functie de forma ochilor trasezi linia exterioara si retusezi, mie imi iese daca linia orizontala o incep din coltul interior, iar cea exterioara o trasez din prima, trebuie un pic de exercitiu happy