| eliza7943 a întrebat:

Hei TPU, care este diferenta de durere dintre epilator si ceara in zona inghinala si nu numai

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceara în zona inghinală nu o să simți durerea prea mult, pentru că ceara smulge firele de păr de pe porțiuni mai mari, pe când cu epilatorul o să te doară rău de tot și o să dureze mult pentru că epilatoarele sunt mici.
Ideea e că cu cât smulgi mai mult păr deodată cu atât simți mai puțină durere. Dacă smulgi câte un fir în parte doare foarte tare.
Nu recomand epilatorul în zona inghinală. Ceara e cea mai bună.