| OlgaKochamCie a întrebat:

Cum as putea sa am parul ca al lui Bvcovia?(P.S : N-are par in parti/spate). Mi-am lasat parul sa creasca de 2 luni si am o carare pe mijloc si parul imi vine fix pe frunte in jos, zici ca am 8 ani si cu parul lipit de cap.
L-am mai lasat sa creasca pana acum, timp de 4 luni si parca nu imi statea asa urat. Sa incerc sampon cu mult volum si imediat dupa spalare sa ma pieptan? Sa ma tund din nou si s-o fac "periuta"? Sau asa se mai poate intampla?
(baiat, 14ani)

5 răspunsuri:
| Adrian1555 a răspuns:

Bacovia Are parul foarte lung si din cauza ca e lung se aseaza mai usor, spre exemplu nu l am mai tuns de 6 luni pe al meu si tot ma chinui cu el, ca sa nu mai ai probleme cu el si sa stea cum vrei trebuie sa nu te tunzi cam 1 an jumate ( gen daca ai vazut Bacovia il are cim il avea keed si ai vazut ca avea parul lung
Pleca din fata si ajungea la ceafa deci cam asta e chestia

| OlgaKochamCie explică (pentru Adrian1555):

Pai eu vreau sa ajung sa am parul ca el, dar pana atunci, parul asta imi baga bete in roate, imi sta in jos pe frunte si imi sta urat cu cararea pe mijloc. E normal? sau trebuie sa fac ceva sa mi stea pe spate

| Adrian1555 a răspuns (pentru OlgaKochamCie):

Asa imi sta si mie daca nu il fac ( sa il dau cu frontul si fixativ) zi de zi
Dar uneori imi place cum isi ia forma pe frunte
O da in partea aia cum avea neymar parul la Barcelona
Ai 3 variante
1 il faci zi de zi inainte sa pleci de acasa dar trebuie sa l speli seara de seara ca sa il faci a 2a zi iar
2 il lasi in nebunia lui il speli la 2 zile si porți șapcă
3 te tunzi scurt ( chiar ma gandesc sa fac asta serios)
Eu iti zic sa mai înduri cu el ca la final il mai legi il mai dai pe spate si sta si o sa fie ok

| OlgaKochamCie explică (pentru Adrian1555):

Esti fix in aceeasi situatie ca si mine happy am sa mai astept atunci, poate imi iau un fes sa l invat pe spate si sa l spal mereu

| Adrian1555 a răspuns (pentru OlgaKochamCie):

Da bine spus am omis asta, eu in fiecare iarna port căciula ca e ok si o căciula de la cropp nu arata rau, o purtam si in clasa la ore numai acasa nu? :hee hee))