| anonim_4396 a întrebat:

Cum este mai bine, să îmi usuc părul cu feonul sau să îl las să se usuce natural?

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai feon cu aer rece poti sa il usuci linistit ca nu se deterioreaza nici in 100 ani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai sănătos pentru păr ar fi să-l laşi să se usuce natural.Eu mi-l usuc cu feonul întotdeauna pentru că nu-mi place cum îmi stă dacă îl las să se usuce natural, dar dacă n-ai probleme de genul ăsta, ai putea să-l laşi, numai nu pe timpul nopţii, dacă eşti mai sensibil/ă sau chiar răcit/ă.

| Andrei200202 a răspuns:

Ce e natural e cel mai sănătos

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna,
Mai ok este sa-l lasi sa se usuce natural, astfel eviti deteriorarea lui. Daca te grabesti si trebuie uscat cu feonul sau vrei sa-l coafezi in vreun anumit fel, utilizand placa, ondulator etc, poti folosi un ser de protectie. Eu folosesc sprayul de protectie termica de la kallos sau chi (aici gasesti produse marca CHI https://www.esteto.ro/....../brand-chi care mie imi plac si sunt super ok). Si inca un pont. Daca folosesti totusi uscatorul, tine-l la o distanta de minim 20 cm fata de par si foloseste o temperatura medie. Desi il usuci mai greu, nu se deterioreaza asa de rau. Eu mi-am achizitionat un uscator Philips foarte bun https://www.emag.ro/......DDNK5SBBM/
Este ok, are maim multe trepte de temperatura si optiunea de moisture protect, care chiar functioneaza.

| alexalx9777 a răspuns:

Părerea mea este că îl usti cu feonul doar în momentul în care te grăbești undeva. Dacă după duș pot să stai în pat să se usuce natural este mai ok așa.

| Isa149047392unicorns a răspuns:

Eu mil usuc cu feonul doar findca sunt mai sensibila si stau ceva timp pana mi se usuca dar cel mai sanatos si mai ok e sal la si sa se usuce asa sper ca te-am ajutat bye