| AdinA_9171 a întrebat:

big grin
As dori sa slabescstraight face
Dar fara dieta :-s
Si nici ceva tablete oh go on
Imi puteti da ceva sfaturi?batting eyelashes
Cum as putea slabi...
Multumesc big hug

8 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna Adina!
Am spus-o si am s-o repet.
NU se mananca dulciuri(bomboane, ciocolata, etc.)
Nu se mananca produse fast-food sau alte produse care contin grasimi.
Se consuma fructe, legume si mancare sanatoasa.
Nu se sare peste mese.
Dupa ora 19 nu se mai mananca nimic.
Faci exercitii fizice(nu in excest)
Alergi cate o ora pe zi, sau plimbi cainele sau te plimbi cu bicicleta.
Asa este cel mai sanatos si usor mod de slabit.
Alceva nu mai stiu ce sa iti spun.

P.S.am uitat sa iti spun niste lucruri.
Sa nu te infometezi.
Si incearca sa mananci si carne(dar carnea sa fie de pui sau peste)

Bafta la slabit!

| DeeaLove08 a răspuns:

Cat mai mult sport!

| bea3x a răspuns:

De fapt, proteinele in general, si carnea in special, sunt foarte recomandate pentru slabit. Exista si o dieta pe baza de proteine. Evident, trebuie sa eviti carnea grasa, si sa mananci mai mult piept de pui fara piele. De exemplu, pui la grill, fiert, gratar, la cuptor, fara grasime, si e delicios! Redu la zero (sau minimul posibil) painea, pastele, cartofii si orezul. Inlocuieste-le pe cat poti cu mancaruri din legume. Mananca oua (fierte tari), branza de vaca, fibre (legume, fructe, musli, cereale integrale) si fa-ti salate. Nu salate goale, din rosii si castraveti, ca o sa innebunesti de plictiseala. Fa-ti slabitul o activitate placuta, pune in salate toate legumele care iti plac, rosii, morcov ras, salata verde, telina, castraveti ardei etc, fa-ti un dressing din iaurt, pune bucatele de piept de pui la gratar si putina telemea light... te vei linge pe degete, si vei manca putine calorii!

Evita de asemenea sucurile si bea apa plata cat poti. Fii mai energica si fa sport, sau cel putin evita mijloacele de transport, si mergi pe jos.

| no1cares a răspuns:

Pai sa manaci inainte de 6 nu dupa... daca e sa mananci dupa manaca un mar
abdomene...
alergatul zilnic (minimum 1 ora)
mancare fara ulei...

| emillie a răspuns:

Sport draga mea sport. E ceea ce-ti va recomanda toata lumea oricum, slabesti frumos fara sa te infometezi si poti manca tot ce-ti face tie placere. Poti face si signura acasa, muzica antrenanta, cauti ceva exercitii pe net despre zona in care slabesti sau prin reviste, sau poti merge la sala, unde sa lucrezi mai intens si eventual cu un antrenor. Bafta:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport, manca mai multe legume, mai putina carne si alte mancaruri ce se bazeaza pe prajeli, ulei.
Nu sta prea mult in casa, alearga cand e vremea buna. Abdomene daca iti sunt necesare, fa-le ca sunt utile daca respecti un program pentru ele, adica nu 10 acu si 7 maine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sport!

| lalala22 a răspuns:

Poti sa bei ceai negru sau verde are antioxidanti in el si te ajuta sa slabesti unpic big grin