| Panteraa a întrebat:

Dacă am părul vopsit balayage, dar blond normal, tip honey, nu spre gri și mă spăl cu șampon mov pentru astfel de păr se mai deschide la culoare? Sau fac vreo prostie și îl stric? Eu naturală sunt șaten închis, brunet aproape și când m-am vopsit părul meu nu s-a deschis foarte tare la decolorare și de asta a ieșit așa. Îmi place și așa, dar parcă m-am plictisit și aș vrea o idee mai deschis fără să îl mai vopsesc o dată. Sunt din octombrie vopsită. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Eu am încercat șampon silver, dar din punctul meu de vedere e sa nu ți-l Strici. E destul ca l-ai decolorat și l-ai distrus, mai vrei sa îl usuce și șamponul?

| Sonia20202 a răspuns:

Incearca l, este cel de la Kalos. O sa ti se deschida, se va duce spre gri. Si nu ai dc sa l strici pentru ca nu l vopsesti iar, daca nu o sa ti placa, urmatoarea spalare pe cap, va fi cu sampon normal si sa revina la culoarea initiala. Curaj, nu o sa se intample nimic.
Sau poti sa folosesti violet de gentiana si se face gri, gri.