| sunturatstiu a întrebat:

Dc sunt asa urat adica tot timpul m-am intrebat lucrul acesta. E clar ca e o intrebare fara raspuns. Stiu ca asa m-am nascut dar nu inteleg dc sunt asa urat. Sa va formati o opinie: sunt mai urat ca moartea in vacanta. Iar despre fete ce sa mai vb... e clar ca nu am sanse cu niciuna. Nu ma intelegeti gresit! Toata viata o sa-mi placa fetele bineinteles! si credeti-ma ce o sa va spun acum:stiti momentele alea cand o fata ii place de un baiat si se saruta
Si dupa ceva vreme se despart.chiar daca el sau ea nu sa-si mai gaseasca pe altcineva cel putin au avut PRIMUL SARUT! Sau sarutat pt prima oara in viata ca exact orice alt om. Ei bn eu nu doar ca n-o sa am o iubita dar nici nu o sa cunosc cum e cand saruti. V-am spus aceste lucruri nu ca sa-mi dati sfaturi sau sa ma judecati. Am spus asta ca sa ma descarc sa pot spune ce am pe suflet ce simt
Si din pacate tot cea ce sunt in realitate.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Esti asa cum vrei tu sa fii. Ori iti dai seama de asta, ori ramii la mentalitatea de ratat retard pe care o afisezi in intrebarea asta.

| Iyulia3712 a răspuns:

Depinde la ce te referi cand spui "urat". Acum eu nu o sa iti spun ca atat timp cat caracterul unui om e frumos restul nu mai conteaza pentru ca nu e chiar asa. In schimb, am sa incerc sa iti ofer o explicatie practica. Daca nu ai un fizic prea bun (esti prea gras/esti prea slab) te duci la sala si lucrezi din greu, pana incepe sa ti se tonifieze corpul si sa se defineasca muschii. Daca ai cosuri, incerci creme, remedii naturiste, te duci la dermatolog, faci tot posibilul sa scapi de ele. Cat despre fata, inveti foarte bine, iti construiesti o cariera de succes, castigi multi bani si iti faci operatii estetice. Nimic nu-i imposibil. Daca tragi din greu si ai increderea ca vei reusi, asa o sa se si intample. Iti urez bafta si nu renunta!

| Misfits a răspuns:

Nu ne arati si noua o poza cu tine? sa ne facem o opinie.

| Ode34 a răspuns:

Nu conteaza ambalajul in special.
Eu am iesit cu diferiti tipi,unii care s-au dovedit doar frumosi in exterior.iar altii,mai frumosi in interior ♥.
Oricum, cu pesimismul asta, n-ajungi departe. Apreciaza-te tu pe tine, mai intai de toata, nimeni altcineva nu o sa te aprecieze la inceput... happy
Numai bine! O sa ai parte la momentul potrivit!

| bogdi9509 a răspuns:

Prietene, felicitari pentru sinceritate. E foarte bine ca esti deschis, ca te descarci. Si nu avem ce facem, daca e cineva de vina ca noi suntem urati aceia sunt parintii nostri, cu ei semanam si daca stam sa ne gandim, ei sunt de vina. Daca ei nu erau urati nici noi nu eram. Ok glumeam! Nu-ti mai fa griji pentru problema asta, toata lumea e urata in felul sau, si despre relatii si fete/femei.vor venii ele, vei avea si primul si al o mielea sarut si nu numai. Ai rabdare, nu te mai judeca, impaca-te cu tine, da mana cu tine insuti si traieste-ti viata fara grija asta. Traieste fiecare clipa, bucura-te de viata si crede-ma, e frumoasa. In concluzie..nu fi suparat pentru asta, impaca-te cu tine pentru ca in mare parte conteaza si interiorul.

| yRossellay a răspuns:

Buna. Nu te cunosc, dar iti spun ca primul pas pentru a scapa de aceasta ''depresie'' si ganduri negative, e sa ai tu o parere cat mai buna despre tine. Un om nu poate fi urat, fiindca e creatia lui Dumnezeu. Sunt sigura ca pe langa toate defectele pe care le vezi, stau ascunse si calitati care se asteapta sa fie descoperite. Ai acnee sau puncte negre? Cumpara de la plafar o crema sau mergi la dermatolog. Nu iti place cum iti sta parul? Mergi la frizer si cauta-ti o coafura care sa iti placa. Hainele sunt si ele o problema? Mergi si cumpara ce iti place si nu te lua dupa tendinte. Fa orice te face sa fii mai increzator si nu te lasa descurajat. Pun pariu ca nu esti cum zici, ci doar nu ai incredere in tine. E ok, si eu sunt asa. De aia incerc sa ma schimb, ca mai apoi sa fiu multumita si fericita. Incearca si tu. Si nu uita, nu esti urat, doar tu crezi asta.