| jockkker a întrebat:

Hei TPU.

Imi cade parul extrem de tare de o vreme incoace ( cam vreo 2 luni ), sunt baiat. Tata e chel si ma gandesc ca o sa patesc si eu la fel (am facut analize la absolut orice, toate au iesit ok ) deci nu vreau sa fiu trimis la doctor sau dermatolog ca din moment ce scriu aici inseamna ca as vrea sa aud si parerile altor oameni care stiu cate ceva! Bun.
Deci tata e chel, a zis ca a inceput sa ii cada parul de la 24, eu am aproape 20, a spus ca la inceput i-a cazut parul din partea superioara a fruntii, a aparut acea forma de potcoava, ei bine mie imi cade de peste tot, pur si simplu se rareste foarte tare, cade cu tot cu radacina, linia parului este aceeasi, nu imi apare forma de potcoava dar se rareste si cade mult, e mostenire genetica? Cum fac sa opresc asta? Am cumparat un sampon pe baza de ceva cofeina si iau niste medicamente numite selezin ace de vreo saptamana si ceva dar nu vad nici o schimbare in bine, din contra, zici ca cade mai tare! Daca folosesc minoxidil 5 % si il iau toata viata o sa imi cada vreo data? Sau doar va amana acea chelie?

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Foloseste Alpecin C1. Iti garantez eu ca va da roade.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Încearcă sa nu te mai stresezi ca sunt 100% sigura ca îți cade de la stres. Nu te mai gândi la asta. Ce va fi va fi. Dacă chelești sunt acum diferite lucruri pe care le poți face cum ar fi sa îți implantezi par. Nu te mai stresa. Funda?

| Madsan a răspuns:

Si eu aveam complexul asta dar m.am resemnat. Ma tund ft curt sa nu se vada diferenta si mi.am lasat barba sa se compenseze? incearca sa fii multumit cu tine chiar si cu chelie