| LucaAdina a întrebat:

Imi doresc un parfum care sa miroase bine si sa si persiste cat de cat, la un pret de până în 100 lei. Am dat de parfumul silhouette, dar nu stiu cat de bun este. Imi doresc sa miroase bine, un parfum de iesit seara in oras pentru o fata de 17 ani.Va multumesc!laughing

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Ca să dureze mai mult, trebuie să fie eau de parfum, nu eau de toilette ori eau de cologne, fiindcă apa de parfum are concentrația mai mare. Bine, cel mai concentrat e parfumul dar n-am mai văzut de mult un produs pe care să scrie că e parfum pur. Însă cele eau de parfum sunt mai scumpe. Silhouette e apă de parfum deci, dacă e la prețul pe care ți-l dorești și-ți place mirosul, ar trebui să-l iei.
Dacă nu, mergi la un magazin gen Douglas și testează, chestia cu parfumurile e complicată, la fiecare miroase și se comportă altfel, în funcție de caracteristicile pielii persoanei respective. Ori, dacă prețurile de acolo sunt prea mari, orientează-te spre Avon sau Oriflame, au prețuri rezonabile, vezi Perceive, Pur Blanca, Little Black Dress, Summer White.
Chiar și printre produsele din gama La Rive găsești eau de parfum, miros foarte bine și sunt și ieftine. Le găsești în Kaufland și DM. (sunt poloneze)

Răspuns utilizator avertizat
| Raven a răspuns (pentru nimportequi):

Mă refeream la parfumurile pe care scrie parfum, nu ''eau de'' (http://thescentedhound.files.wordpress.com/2014/09/guerlain-shalimar.jpg) dar suna ciudat și poate greu de înțeles pentru cea care a întrebat, de aceea am adăugat și 'pur'.
Vrea sub 100 de lei, n-o să găsească un parfum care să țină 8-10 ore la prețul ăsta.

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Mergi pur si simplu la un magazin de parfumuri si o sa gasesti acolo.

| Plato a răspuns:

Today de la Avon.

| shrink a răspuns:

Mergi frumos pana la un magazin specializat si acolo au cam toata gama cu testerele aferente. testezi tot si functie de pret cumperi de acolo sau mergi acasa si comanzi de pe net ce ti place

| Salisa a răspuns:

Buna. Poți încerca parfumurile de la tesori d'oriente, sunt foarte bune. Au mai multe variante. Fresh, dulci, mai tari. Acestea le posti găsi la orice DM. Prețul lor este undeva intre 30-50 de lei. Dar te asigur ca sunt foarte bune. Eu le am cam pe toate?