| anonim_4396 a întrebat:

In aprilie, mai exact pe 13, unchiul meu se insoara si are si botezul copilului. Eu am 1.59 si 60de kg si as vrea sa slabesc vreo 10 kg pana atunci. Dar nu stiu cum. Nu prea imi placea carnea, doar cea de pui imi place. Legumele, in afara de cartofi, nu mi plac. Fructele doar merele, alunele si perele imi plac. Lactatele nu mi plac, ouale imi plac, (scuzati greselile ju prea merge tastatura)
Va rog e urgent. Vreau sa am timp sa slabesc pana atunci.

11 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi sau cereale. spor.

| anonim_4396 explică (pentru peperonies):

Multumesc de raspuns! O sa iau in calcul ceea ce mi ai spus!

| acidelic a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti bea si alte sucuri dar sa ai o limita, sa stii cand sa bei. Anyway apa e sanatoasa si e cea mai hidratanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și tu cum te-ai ingras așa mult?
Renunță la dulciuri, sucuri, pâine mănâncă doar salate și apă...iar cel mai important lucru e sportul...fă mișcare!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dulciuri mananc. Dar sucuri nu beau, nu mi plac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci renunță la dulciuri și la orele nepotrivire la care mănânci.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta cam trebuie sa o fac

| leapșa a răspuns:

Pentru inceput: taie dulciurile si tot ce-nseamna zahar. Zaharul iti induce starea de foame. Corpul tau n-are nevoie de mancare, insa creierul te innebuneste.
Introdu fructe in dieta. In loc sa mananci o bombonica, bagi un mar sau o pruna (prunele-s foarte sarace in calorii).
Asa, bea apa cu lamaie- este un bun antioxidant.
Mananca iaurt grecesc, fulgi de ovaz, fasole si mazare.
Redu tot ce-nseamna gluten: paine, covrigei, snaks-uri etc.
Introdu nuci, alune, caju, seminte si tot ce tine de aceasta ramura.
Mananca oua de 2-3 ori pe saptamana, avocado cand doresti, supe si carne/peste neprajit/a- de preferabil la gratar.

Nicidecum sa te atingi de prajeli sau fast food. Prajelile sunt la fel cu zaharurile.
In concluzie, ia-ti proteinele din alimentele sanatoase.

| acidelic a răspuns:

MISCARE! Lenesi dracu. Eu am 1.77 si 50kg si in aproape fiecare weekend fac o ieseala la munte (Sunt din Bucuresti) si urc muntele, merg prin paduri si multe altele. Petrec foarte mult timp la birou si asta ma motiveaza sa fac miscare multa atunci cand am timp.

| anonim_4396 explică (pentru acidelic):

Fac si miscare. In fiecare week-end merg cu bicicleta, fac 2 km dus-intors la scoala, zilnic. Dar degeaba.

| acidelic a răspuns:

Ce frumos promovezi un produs de 500lei. Probabil ca este produsul tau si iti place sa prostesti prostia oameniilor ce ar incerca orice doar pentru a scapa de greutate.