| Raluca887 a întrebat:

Hei TPU, in special fetelor pentru ca lor le adresez intrebarea asta. Am fost pentru prima oara la pensat cu ceara acum 3 zile, pana acum mergeam la cel cu penseta, dar mi s-a recomandat salonul asa ca am spus sa incerc. M-am trezit a 2 a dimineata cu mai multe cosuri doar deasupra si dedesubtul sprancenelor. M-am spalat si am aplicat crema de galbenele si am incercat sa nu folosesc machiaj. Iar acum e a 3 a zi si cosurile s-au inmultit foarte tare si nu stiu ce sa mai fac si nici de ce se intampla asta. Vreun sfat fetelor? Pleaseee ):

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Te-ai iritat de la ceară, se mai întâmplă, unele femei au o sensibilitate înnăscută, altele pățesc asta numai după o anumită vârstă, când pielea pierde din colagen. Valabil și la ceara rece și la aia fierbinte.
Există remedii dar nu știu dacă vor avea efect la tine, trebuie să le încerci, problema e că am cunoscut persoane la care n-a funcționat nimic și au renunțat la ceară până la urmă, pensându-și până și mustața...
http://www.tpb.ro/blog/cum-scapi-de-iritatie-dupa-o-epilare-cu-ceara/

| Raluca887 explică (pentru Raven):

Mersi mult de tot, o sa incerc cu otetul de mere❤❤

| Raven a răspuns (pentru Raluca887):

Cu plăcere! Sper să-ți fie cu folos