| ApofissPapaya a întrebat:

Ofer funda mare si voturi pozitive! Am o mica-mare problema. Nu prea stiu cum sa asortez hainele, cum vine o bluza cu niste pantaloni, care se potrivesc cu care etc. Nu prea stiu asorta culorile si sa zic asa nu prea am stil. Stiti niste site-uri cu foarte multe outfituri? Sau in care sa fie uploada-te zilnic poze cu outfituri, cum sa ma imbrac azi etc...Ma puteti ajuta? Va rog...sunt fata dar nu prea sunt in pas cu moda, si as avea nevoie de niste ajutor. Daca mi-ati putea spune de asemenea ce se poarta toamna aceasta ar fi super. Putem vobi si pe messenger. Ofer id prin mesaj. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
Eu sunt de parere ca lucrurile simple, accesorizate corect, nu se demodeaza niciodata.Acum se poarta sacouri,camasi in carouri, blugi skinny, ideeal pentru ce ai tu nevoie la scoala.Iti poti cumpara si cardigane simple,colorate,pe care le poti lua cu niste tricouri simple, un lant mai lung, sau niste margele.De asemenea poti purta rochite,pe care le-ai purtat vara si toamna,daca iti iei un pulover/bolero peste,dress opac, si niste cizmulite. Daca vrei sa afli ce e la moda, da o raita prin mall-uri si acolo vei gasi haine foarte moderne.Cel mai usor se asorteaza pantaloni negri/albastri cu o bluza/sacou in culori diferite.si nu e indicat, sa porti mai mul de 3 culori odata...
succes in noul an scolar
bye:*

5 răspunsuri:
| MissBondărel a răspuns:

Hei drăguță.
Nu este neapărat necesar ca să fi mereu în pas cu moda. În zilele de azi moda care este prezentată la televizor, pe net sau prin reviste este una cu totul diferită de ceea ce există prin magazine.
Nu este absolut necesar ca sa ai n obiecte vestimentare care de abia au apărut prin vreun mall. De multe ori poți să improvizezi ceva și va ieși cu adevărat o imagine superbă.

http://weheartit.com/

Site-ul acesta nu te va ajuta cu prea mult gen cum să combini, ce se mai poartă, dar poți căuta poze și vei găsi tipe îmbrăcate foarte bine și poate vei reuși să te inspiri din ținutele lor.

http://lookbook.nu/

Din nou un site numai cu poze, cu persoane îmbrăcate foarte bine. Din nou vei reuși să te inspiri din ținutele lor, și le poți găsi și pe la magazine fără să dai sute de mii de lei, ceva simplu și drăguț. Sunt poze cu cele mai bine îmbrăcate persoane din întreaga lume.

http://www.intrefete.ro/cabina-de-proba

Nu este cine știe ce de capul acestui site având în vedere când unele haine nu pot fi purtate cu ușurință de o adolescentă, dar poate vei găsi unele modele pe gustul tău și te va ajuta.

http://www.polyvore.com/

Cu acest site vei putea vedea cele mai noi modele vestimentare și accesorii, firme obișnuite, firme cunoscute mondial. Categoric unele din ele nu pot fi achiziționate atât de ușor din România și chiar dacă ar fi, probabil că ar avea niște prețuri îngrozitoare.
Tot acest site îți va oferi seturi cu ținute de foarte bun gust creeate de persoane care chiar știu ceea ce fac și chiar au cunoștințe în modă.

http://www.polyvore.com/top_sets_for_sep_8th/collection? id=1112214

Dacă dorești mai multe detalii de genul ăsta poți să mă contactezi și te voi ajuta, ce ți-am prezentat eu aici este doar pe scurt.

| Chikarita a răspuns:

Http://www.divahair.ro/moda

http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din_moda/ghidul_de_asortare_a_culorilor

http://www.kudika.ro/articol/moda

aici ai tot ce iti trebuie despre moda, e important sa iti faci stilul tau propriu si sa te simti bine.Mult succes:*

| dodo1530 a răspuns:

Cel mai fain stil pentru oricine este stilul propriu iar la categoria culori...nu combina de exemplu niciodata maro cu albastru sau verde cu almastru iar in general blugii merg la orice si nu combina elegantul cu sport e oribil.Cum ar fi o fusta ff eleganta cu ciorapi si adidasi in picioare? Trebuie ca hainele tale sa te reprizinte asta conteaza cu adevarat.Si cu moda asta.ca sa-ti iei ceva trebuie sati placa si sa-ti vina bine. nu e de ajuns ca doar sa fie la moda, intelegi ce vreau sa-ti spun? Si inca cava, nu e bine nici sa ai exact eceleasi haine sau tip de hane cu toata lumea (pare ca sunteti la casa de copii)>SUCCES!

| Puffy729 a răspuns:

1. http://www.styleandthecity.ro/......si-texturi (pentru ce se poarta toamna asta)
2. http://www.polyvore.com/ (pentru a asorta hainele)
Sper ca te-am ajutat!
Pupici!:-*

| Sl0 a răspuns:

Uita-te si tu la fetele pe strada. Poarta culori deschise si haine asortate(adica bluza si pantalonii sa se potriveasca de exp bluza albastra cu blugi albastri dar de alta nuanta)