| Panteraa a întrebat:

Poate suna prostesc, dar am incercat sa imi smulg niste fire de pe linia bikinilor cu penseta sa vad daca as suporta si epilatorul. Intrebarea mea este in cat timp o sa creasca firele alea ca sa ma pot epilat tot egal cu epilatorul? Problema este ca in mai putin de doua saptamani plec la mare si vreau sa ma epilez complet, de asta intreb.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Epileaza-te cu 2-3 zile inainte sa mergi la mare, ca sa fii proaspat facuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca intr-o săptămână va crește. Poti sa te epilezi complet liniștit/a nu trebuie sa aștepți câteva fire rolling on the floor

| Panteraa explică (pentru anonim_4396):

Da, dar vreau sa ma epilez inainte sa merg la mare si de asta vreau sa creasca sa fie tot uniform?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca le-ai smuls cu tot cu radacina, si nu le-ai rupt, o sa iti creasca in 10-14 zile, depinde si de organismul tau. Epileaza-te cu 2-3 zile inainte sa pleci la mare si foloseste in fiecare zi o crema cu oxid de zinc ca sa iti calmezi pielea pentru ca o sa fie iritata dupa epilare.
https://www.dm.de/buebchen-wundschutzcreme-baby-p7613034749420.html

Exercitiile de respiratie pentru gravide, focusarea pe altceva, muzica sau videoclipurile amuzante care te fac sa razi te ajuta sa suporti mai bine durerea.
https://www.reginamaria.ro/......u-travaliu

| AlinabBalan a răspuns:

Buna ar trebui sa dureze cam 1saptamana pana iti cresc maxim am incercat si eu dar ai grija ca o sa se irite pielea

| Cruella2000 a răspuns:

Eu zic sa te epilezi cu vreo doua zile inainte, in caz ca te iriti, pana sa ajungi la mare sa se mai amelioreze. Nu stiu cate zile stai, dar parul creste in maxim o saptamana.

| Panteraa explică (pentru Cruella2000):

Pai inainte vreau sa ma epilez, dar sa creasca si firele astea sa fie tot egal, sa nu se vada ciudat ca int-o parte incepe sa creasca in alta parte e tot fin si frumos?