| CaramelaCami a întrebat:

Prin august merg cu scoala in tabara la mare 1 saptamana, si vreau o lista caaaaattt mai completa cu absolut orice, pana si cea mai mica chestie. Stiu mai e mult dar nu mai am rabdare

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Carmen! In acel bagaj cu care pleci la mare sa nu uiti: Creme si lotiuni de plajă cu protectie la UV ultra violete, pastă si periuță de dinti, tricouri, prosoape de plaja, atentie la mare seara este răcoare, deci i ati cu tine o geacă de fîs, ceva impermeabil cu glugă ca mai si plouă, niste bluze cu mineca lunga tot asa pentru seri racoroase, ciorapi, șosete sau dresuri daca iesi in club, si bineinteles tocuri pentru club, geanta ta cu cosmetice, ruj, fond de ten, rimel, etc, foehn sa te usuci la păr cand te speli pe cap, tampoate pentru zilele cand esti la ciclu, medicamente ce stii tu ca folosesti in functie de ce afectiune ai, telefonul, mp 4 player căștile, muzica șlapi de plajă, creme de picioare sa ai călcîie si talpi fine, pastile de burtă gen imodium daca te ia burta, șervetele uscate si umede, ochelari de soare, evantai sa ti faci vint in masina sau in tren, cu ce mergi? Bani sa ai la tine sa plătesti hotelul cazarea, mincarea tot. Ce varsta ai? Si in ce statiune te duci?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tampoane am vrut sa scriu, gel de duș, sampon, gel intim, pălărie de soare. Distractie plăcută.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Carmen mersi pentru fundă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alta care are nevoie de asistenta de la tot netul sa isi impacheteze niste chiloti

| CaramelaCami explică (pentru suntserios):

Nu am nevoie, dar voiam sa aflu si alte chestii, adica d-astea marunte, seflie stick etc, doar imi dadeam si eu seama ca imi iau haine la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi cu lista? Cu lucruri care iti trebuiesc sau ce? N-ai mai iesit nicaieri pana acum, pari a fi traita."in jungla" iarta-mi expresia.
Un bagaj, haine scurte de preferabil ca este la mare si este in august. Blugi scurti, camasute, maieuri, tricouri, lenjerie intima, perie/ondulator, placa de indreptat parul, cremele folosite de obicei + creme pentru bronzat si etc, pasta de dinti, periuta, ata dentara, ce stii tu ca mai folosesti de zi cu zi.
Slapi, incaltamintea favorita pentru fara, adidasii sau ce porti tu pnm, hai ca nu-i greu lasa-o incolo. Daca mergi cu scoala, ori esti liceu ori generala presupun.