| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca am ales categoria buna... Am o problema cu o geaca de ski. Este pe spate, maneci si in fata alba iar pe maneci si in lateral cu negru. Acum cateva zile am bagat-o la spalat si nu stiu cum s-a patat pe spate si pe maneci(unde era zona alba) cu un fel de gri. Geaca a fost spalata impreuna cu o pereche de pantaloni negri tot de ski la 30°. Am incercat sa spal iar geaca dar fara rezultat. Clorul face petele sa devina roz spre mov iar Venish(sper ca am scris corect) nu da nici un rezultat. De la pantaloni nu se putea pata deoarece au mai fost spalati impreuna cu alte haine si nu s-au patat. Si am nevoie de geaca in data de 30.
Aveti niste solutii prin care pot sa scot pata din geaca fara sa o stric? Ar costa destul de mult sa cumpar una noua.

Răspuns Câştigător
| 17Ioana a răspuns:

Pe piata gasesti Servetele antitransfer de culori, sa iei pentru viitor, dar in situatia in care e geaca, nu cred ca mai ai ce sa-i faci