| Scoica5 a întrebat:

Vreau niste sfaturi in privinta tocurilor! Cum poti sa rezisti mult pe tocuri ( sa zicem de 8-9 cm ) fara sa te doara foarte tare picioarele si mai ales fara sa faci bataturi? Dau funda la cel mai complet si bun raspuns!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De peste 30 de ani merg pe tocuri cui de peste 10 cm si nu ma pot plange de bataturi, dar cand stau foarte multe ore in picioare, sau merg mai mult, simt ca-mi oboseste piciorul si dor un pic.
In general ma deplasez cu masina personala si stau la birou incaltata asa, deci, pot sta pana seara fara probleme.
Ideea este ca, ai nevoie de exercitiu, de mers zilnic pe tocuri cui si la un moment dat piciorul se obisnuieste.
bataturile apar in general de la incaltamintea care nu-i din piele naturala si fac asemenea probleme.