| girls97 a întrebat:

Vreau sa ma duc la solar pentru prima oara si nu stiu daca ma primeste...am doar 15 ani. Nu stiu nici cat timp trebuie sa stau pentru ca am pielea destul de deschisa nu tipul 1 dar totusi este deschisa...Ati putea sa imi dati cat mai multe detalii ( cat timp sa stau, ce trebuie sa imi aduc, ce trebuie sa fac, la cat timp trebuie sa ma duc, etc.) despre solar? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Poti merge, indiferent de varsta pe care o ai, dar va fi cu batai de cap. Adica va trebui sa mergi de mai multe ori, si deoarece ai tenul deschis la culoare, iti vor fi necesare mai multe sedinte care vor dura insa foarte putin(pana-n 2 minute), dar acest timp va mai creste putin odata cu numarul sedintelor.
Totusi..eu zic sa te gandesti de doua ori. Esti inca micuta, de ce sa faci asta? Citesti mai multe aici:
http://www.arhimag.ro/......10075.html

http://www.publika.md/......72611.html

Multa bafta!

1 răspuns:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Chiar daca ai 15 ani la solar pti merge. Daca ai pielea deschisa primele 5 sedinte este indicat sa nu stai mai mult de un minut.Sedintele se pot face la 2-3 zile. Daca ai semne de mama mai pronuntate pe piele va trebui sa le acoperi pentru a evita eventualele probleme(sti tu sa se mareasca, si apoi sa trebuiasca sa mergi la dermatolog...).O zi buna