| Sunflower1503 a întrebat:

Hei, vreau niste păreri! Nu știu dacă sa îmi fac parul roz pastel și să îl las lung sau sa îl tund până la gât și să îmi fac ombre blonde deschis.
Sunt la liceu și mă lăsa profii sa mă vopsesc cum vreau. Nu m-am mai vopsit niciodată și nici nu am mai avut păru până la gât de 10 ani. L-am ținut lung.
Culoarea mea naturala e roșcată, dar mi se pare că deja arăt cam sec și vreau ceva nou ce să mă arate plina de viață si distracție. Daca îl vopsesc va trebui sa mă spăl cu ceva șamponului anume?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu as recomanda blond, macar e o culoare mai "naturala" si chiar daca nu-ti place macar n-o sa arati ciudat cum se intampla in cazu parului roz. + ca mi se pare ca e o culoare ca-ti da mai multa prospetime si parca orice arata mai bine laughing

| Plato a răspuns:

Cred ca fetelor/femeilor le sta mai bine cu parul lung, in aproape orice situatie. Cu "fashion-ul" nu le am, doar cred ca lung e mai frum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Total fals.
Cele mai frumoase femei sunt tunse scurt, dar nu drept până la umeri sau ombre. Astea-s banale.
Și nu oricine e făcut pentru păr lung.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, eu mi-am exprimat parerea personala.
Pentru mine, parul lung e un simbol al feminității. Nu poti sa zici ca e fals, ca pentru mine nu e.
Incearca asa: "In regula, dar sa-ti spun ce cred eu" sau "Iti inteleg punctul de vedere, dar eu gandesc altfel".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Zise marele guru al bunăstării sociale.

| Adry05 a răspuns (pentru Plato):

Nu tuturor, sunt multe care arata mult mai fain cu parul scurt.

| Steregoi a răspuns:

Ar fi mai interesant cenusiu. Materie cenusie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vopseaua de par contine substante toxice asa ca mai bine nu te mai vopsi deloc.